Inwestycje

Czy droga ekspresowa S74 powstanie? Podkarpacki poseł: „nie odpuszczę tej inwestycji”

s74 podkarpacie
Zdjęcie poglądowe/GDDKiA

S74/Droga ekspresowa. Poseł na Sejm RP Rafał Weber wyraził dzisiaj swoją opinię odnośnie planowanej od wielu lat inwestycji drogowej.

Według posła ta inwestycja jak i wiele innych za obecnych rządów jest zagrożona. W mediach społecznościowych mocno zaapelował.

Przeczytajcie sami…

Droga ekspresowa S74 musi powstać. Musi!

Rozwój gospodarczy każdego regionu, a Podkarpacia szczególnie, w głównej mierze uzależniony jest od jakości infrastruktury. Regiony posiadające nowoczesne i spójne rozwiązania komunikacyjne są atrakcyjne dla biznesu każdego rodzaju. Podkarpacie dzięki budowie Via Carpatii uzyskało nowy impuls rozwojowy – Stalowa Wola czy Nisko korzystają z bliskiego położenia S19, dzięki czemu powstają zakłady produkcyjne dające miejsca pracy i wpływy podatkowe, ale potrzebujemy kolejnych drogowych inwestycji.

Jedną z nich jest S74. Ta ekspresówka połączy nas z układem komunikacyjnym w centrum Polski. Dla Stalowej Woli, Niska, Tarnobrzega czy Gorzyc to strategiczna trasa. Niestety w 2012 roku jej budowa została przerwana, dlatego w 2018 roku powróciliśmy do jej przygotowania, a w 2022 roku zapewniliśmy finansowanie całego przebiegu S74 od węzła z Via Carpatią do węzła z autostradą A1 pod Łodzią.

Teraz niestety kontynuacja tej inwestycji przez obecny rząd jest zagrożona. Słyszymy zapowiedzi o wycofywaniu się z wielu programów, które przez rząd PiS były realizowane. W wypowiedziach członków obecnego rządu ponownie słychać hasło „pieniędzy nie ma”. Za nas były – zbudowaliśmy m.in obwodnice Stalowej Woli i Niska czy wspomnianą Via Carpatia między Lublinem, a Rzeszowem. Na budowę S74 odcinek Nisko – Opatów zapewniliśmy 3,4 miliarda złotych.

S74 musi powstać. Dlatego złożyłem do łaski marszałkowskiej wniosek o powołanie Parlamentarnego Zespołu „TAK dla budowy drogi ekspresowej S74”. Pracować w nim będą posłowie i senatorowie. Już teraz wpisali się parlamentarzyści z 5 województw, a wiem, że będą kolejni. Oznacza to bardzo duże zainteresowanie tą inwestycją. Będziemy dążyć do tego aby S74 była realizowana, bo to droga do rozwoju. Nie odpuszczę tej inwestycji.”

Poniżej prezentujemy oryginalny post Rafała Webera

2 komentarze

1 komentarz

  1. Lelo

    28 lutego 2024 at 06:10

    Tak samo będzie jak A4 nic kaszana tylko część północna ma dostęp a co z południem żeby się dostać trzeba tłuc się kilometrami krajowymi żaden sens lepsza inwestycja w kolej

  2. Mistrz

    1 marca 2024 at 12:56

    Błazen – karierowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top