Poradnik

Czy każdy może korzystać z fotela masującego?

Czy każdy może korzystać z fotela masującego? 1

Fotele masujące trafiły na polski rynek stosunkowo niedawno, ale np. Japończycy korzystają z takiego typu urządzeń już ponad pół wieku (notabene, wynalazek ten powstał właśnie w Japonii). Nie powinno nas dziwić, że w prawie każdym gospodarstwie domowym w Kraju Kwitnącej Wiśni znajdziemy fotel do masażu, wszak Azjaci słyną z troski o swój wygląd, zdrowie i samopoczucie, a masaż w fotelu masującym niesie wiele korzyści dla ciała i „ducha”.

Czy każdy może korzystać z masażu w fotelu masującym?

O ile o zaletach masażu w fotelu mówi się bardzo dużo, to o przeciwwskazaniach już niewiele, a jak to bywa z użytkowaniem praktycznie każdego produktu, zawsze znajdzie się ktoś, komu może on nie służyć – przykład z naszej codzienności, ziemniaki, dla wielu z nas podstawowe warzywo w jadłospisie, ale u niektórych osób może wywoływać alergię. Generalnie, każdy może korzystać z fotela masującego. Są to urządzenia bezpieczne, dbają o to producenci i czuwają kontrolerzy. Każde z urządzeń przed dopuszczeniem do sprzedaży jest sprawdzane i jeśli spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, dostaje odpowiedni certyfikat potwierdzający ten fakt, przy czym najważniejszym jest certyfikat Unii Europejskiej CE. Jest jednak niewielka grupa osób, dla których korzystanie z masażu w fotelu masującym nie jest wskazane. (Więcej informacji na temat przeciwskazań masażu w fotelu masującym znajdziecie: https://restlords.com/pl/blog/czy-masaz-na-fotelach-masujacych-ma-przeciwwskazania)

Odpowiedzialny sprzedawca, do których z pewnością zalicza się firma Rest Lords, poinformuje kupującego o przeciwwskazaniach. Niektóre schorzenia wykluczają całkowicie korzystanie z fotela do masażu, inne tylko czasowo go ograniczają (ciąża, menstruacja) lub ograniczają zasięg masażu, np. przy żylakach nóg nie jest wskazany masaż samych nóg. Jeśli zmagasz się z chorobą, najlepiej zapytać lekarza, czy korzystanie z fotela masującego jest dla Ciebie bezpieczne. Z masażu nie korzystaj, kiedy masz wysoką gorączkę, złamania kości, świeże rany pooperacyjne i skaleczenia, choroby skóry z pęcherzami i wypryskami, jeżeli masz wszczepiony rozrusznik serca czy inne aparaty elektryczne, zmagasz się z nowotworem lub urazami kręgosłupa. W przypadku każdych wątpliwości warto zasięgnąć opinii lekarza. Jeśli już rozważysz wszelkie za i przeciw i zdecydujesz się na zakup fotela masującego, wybieraj odpowiedzialnie.

Sprawdzone fotele masujące znajdziesz w Rest Lords!

Kupuj u sprawdzonego sprzedawcy i tylko sprawdzone produkty (polecamy fotele masujące Massaggio, Keyton, Fujiiryoki), nie wahaj się pytać. Jeśli szukasz odprężenia po ciężkim dniu, cierpisz na bóle mięśniowe, migrenowe, zesztywnienie stawów, masz obolałe stopy, problemy z nadwagą, to fotel masujący jest tym, czego potrzebujesz. Ciało i umysł w dobrej formie przekładają się bowiem na komfort Twojego życia.

fotel_do_masa__u_Massaggio

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top