Inwestycje

Droga wojewódzka 865 na odcinku Sobiecin-Cieszanów będzie przebudowana

droga sobiecin cieszanów
fot. MFiPR

Sobiecin/Cieszanów. Ponad 219 mln złotych na modernizację drogi wojewódzkiej 865 na odcinku Sobiecin – Cieszanów.

Pieniądze zostały przyznane samorządowi województwa w ramach konkursu „Infrastruktura drogowa”, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej.

Podpisanie umowy na unijne wsparcie drogowego projektu odbyło się w Warszawie, w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

W wydarzeniu uczestniczyła minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz podsekretarz stanu Konrad Wojnarowski. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentowali  wicemarszałek województwa Piotr Pilch oraz Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który odpowiada za realizację tej inwestycji.

Inwestycja obejmuje budowę, rozbudowę i przebudowę drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec na odcinkach Sobiecin – Koniaczów, Koniaczów – Zapałów, Zapałów – Lipina i Oleszyce – Cieszanów.

Wszystkie te odcinki są w fazie realizacji lub w fazie postępowania przetargowego.

Droga 865 zostanie na remontowanych odcinkach poszerzona do 7 metrów, zostaną wykonane nowe skrzyżowania z drogami niższej kategorii, przebudowane zostaną istniejące chodniki i powstaną nowe ciągi pieszo-rowerowe oraz zatoki autobusowe, a także oświetlenie drogowe.

Wcześniej w ciągu DW 865, w ramach RPO 2014-2020, zrealizowane zostały obwodnice Oleszyc, Cieszanowa i Narola, a także rozbudowa odcinka Lipina – Oleszyce.

W trakcie realizacji, z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jest budowa nowego odcinka Jarosław – Sobiecin (z mostem przez San), a w przygotowaniu do przetargu jest odcinek Narol – granica województwa, na który samorząd województwa uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

źródło: Województwo Podkarpackie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top