Biznes

DSV otworzyło w Rzeszowie 12. terminal w Polsce

dsv rzeszów terminal hub

Rzeszów. DSV – Global Transport and Logistics rozpoczęło operacje w nowym terminalu drobnicowym w Rzeszowie.

Operator logistyczny wzmacnia tym samym swoją obecność w regionie podkarpackim, i zwiększa do 12 własną bazę terminali w kraju.

To pierwszy projekt zrealizowany w ramach pięcioletniego programu inwestycji DSV w Polsce, który stanowi początek kolejnego rozdziału w ponad 20-letniej historii związków firmy z Podkarpaciem.

HUB logistyczny w Rzeszowie

Uruchomiony z początkiem stycznia obiekt został zaprojektowany z myślą o potrzebach lokalnych podmiotów. Na łącznej powierzchni 2600 mkw. realizowane są działania z zakresu organizacji drogowego transportu drobnicowego, jak i magazynowania.

Obiekt pełni także funkcję cross-dock, z którego korzystanie pozwala na eliminację etapu magazynowania produktów i ich kompletacji  w procesie dystrybucji.

W ramach rozwoju lokalizacji, z myślą o importerach i eksporterach z Polski oraz Ukrainy, na terenie obiektu powstanie docelowo również Magazyn Czasowego Składowania. To specjalny rodzaj magazynu, w którym możliwe jest przechowywanie towarów jeszcze zanim zostaną ukończone wszystkie formalności celne.

DSV jest związane z Rzeszowem i Doliną Lotniczą od ponad 20 lat. Uruchomienie nowego terminala jest kolejnym rozdziałem w naszej wspólnej historii – opowiada Łukasz Sujka, Branch Manager w DSV – Wierzymy, że dostęp do światowej klasy usług spedycji drogowej jest dziś jednym z elementów budowy przewagi konkurencyjnej zarówno dla biznesu, jak i całych regionów. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i know-how z lokalnymi partnerami oraz wspierać ich w drodze do realizacji ich celów.

DSV – Global Transport and Logistics rozpędza się w Rzeszowie

Stolica Podkarpacia od lat jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce i stanowi koło zamachowe dla wzrostu gospodarczego całego regionu. Rzeszów i lokalna strefa ekonomiczna przyciągają coraz większą liczbę inwestycji, dzięki którym udział województwa w polskim eksporcie stale rośnie.

Cieszymy się z tego, że to właśnie w Rzeszowie DSV zdecydowało się ulokować swoją inwestycję. Wierzymy, że dzięki obecności globalnego operatora logistycznego na Podkarpaciu otworzą się nowe możliwości rozwoju dla lokalnych przedsiębiorstw, a dla potencjalnych inwestorów  będzie to kolejny argument za decyzją o ulokowaniu inwestycji właśnie na tutaj – mówi Krystian Kapinos, Wiceprezes Zarządu, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego

Inwestycja DSV w nowy terminal drobnicowy jeszcze mocniej powiąże aglomerację rzeszowską oraz region z krajową, europejską i globalną siecią połączeń logistycznych, co dodatkowo ułatwi lokalnym firmom i przedsiębiorcom realizację ich celów biznesowych.

Ponadto jest to także pierwszy projekt, który został ukończony przez operatora w ramach jego największego dotychczas programu inwestycji w Polsce.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top