Inwestycje

Dynów: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy został zmodernizowany i otwarty

dynów zol zaklad opiekuńczo leczniczy
fot. Powiat Rzeszowski

W Dynowie uroczyście otwarto zmodernizowany Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Wiązało się to z zakończeniem II etapu inwestycji pn. Poprawa usług zdrowotnych poprzez rozbudowę Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Dynowie.

Wartość prac wykonanych w ramach obydwu etapów wyniosła niemal 15 milionów złotych. Dodatkowo ZOL otrzymał nowe wyposażenie za ok. 750 tysięcy złotych.

– Ochrona zdrowia mieszkańców to jedno z najważniejszych zadań samorządu powiatowego. Nigdy na tym nie oszczędzaliśmy. Dynowska inwestycja jest jedną z wielu, które zrealizowaliśmy zarówno ze środków własnych, jak i funduszy zewnętrznych. Dzięki niej powstanie kilkadziesiąt, tak bardzo potrzebnych, nowych miejsc dla pacjentów wymagających specjalistycznej opieki długoterminowej – powiedział starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Pierwszy etap rozbudowy, finansowanej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz ze środków powiatu rozpoczął się w grudniu 2021. Dzięki niej powstał 50-łóżkowy pawilon wraz z niezbędnymi pomieszczeniami towarzyszącymi oraz niezbędną infrastrukturą zewnętrzną.

W II etapie przebudowano istniejący budynek, wydzielając Przychodnię Rejonową od Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, przeprowadzono też remont i dostosowano do wymagań ochrony przeciwpożarowej obiekt w części ZOL.

Rozbudowa objęła 2 kondygnacje nadziemne oraz 1 podziemną, w której znalazły się pomieszczenia techniczne, pomocnicze a także węzeł szatniowo-higieniczno-sanitarny. W części podziemnej zaprojektowano utwardzony plac z przeznaczeniem na miejsca parkingowe. Parter budynku stanowią pomieszczenia administracyjne, gabinety lekarskie i pielęgniarskie oraz sale łóżkowe dla pacjentów.

Łączna powierzchnia użytkowa rozbudowanej części budynku to 1775 m2. Liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dynowie zwiększyła się o 77. Nowoczesna i przyjazna forma sal zdecydowanie zwiększy komfort pacjentów, poprawiły się również warunki pracy personelu.

W wyniku rozbudowy Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Dynowie, Przychodnia Rejonowa w całości zajmie dwukondygnacyjną części istniejącego budynku, uzyskując dostęp do nowych pomieszczeń oraz do windy. Umożliwiło to przeniesienie rehabilitacji i stworzenie jej lepszych warunków. Stworzyło to także możliwości podjęcia starań o zakontraktowanie Dziennego Ośrodka Rehabilitacji.

To już kolejna inwestycja, związana z placówką w Dynowie, prowadzona przez Powiat Rzeszowski. W latach 2000-2001 miała miejsce adaptacja budynku tutejszej przychodni rejonowej do potrzeb zakładu opieki długoterminowej.

Wartość inwestycji wyniosła 1,5 miliona złotych.

źródło: Powiat Rzeszowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top