Poradnik

Hurtownia opakowań gastronomicznych – wyposażenie dla restauracji

opakowania restauracja gastronomia hurtownia

Powodzenie w branży gastronomicznej zależy nie tylko od świetnej kuchni, ale również poziomu obsługi. Każda restauracja, kawiarnia, firma cateringowa i inna działalność związana z serwowaniem jedzenia musi mieć ofertę, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jakie opakowania i akcesoria jednorazowe powinny się znaleźć w każdym lokalu serwującym dobre jedzenie? Podpowiadamy!

Opakowania jednorazowe dla gastronomii

Choć restauracje i kawiarnie, które serwują jedzenie na miejscu, zapewniają elegancką, szklaną czy porcelanową zastawę, nie oznacza to, że nie przydadzą się im opakowania jednorazowe, służące do pakowania dań na wynos. Coraz więcej firm działających w branży gastronomii decyduje się na łączenie podawania posiłków na miejscu z ich sprzedażą na dowóz. W takiej działalności niezbędne są opakowania jednorazowe dla gastronomii, które zapewnią daniom odpowiednie warunki na czas przechowywania i transportu. Ich wybór jest na tyle duży, że każdy właściciel lokalu gastronomicznego znajdzie coś na miarę swoich potrzeb oraz oczekiwań klientów.

Jakie opakowania warto mieć w restauracji?

Wśród opakowań jednorazowych, jakie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego lokalu gastronomicznego, warto wymienić pojemniki na dania w różnych kształtach – okrągłe na zupę, wielokomorowe na rozbudowane dania, a także mniejsze lub większe tacki, na których można umieścić wiele produktów zarówno obiadowych, jak i deserowych.

U restauratorów bardzo popularne są pojemniki z tworzyw sztucznych, które są trwałe, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur. Jednak w ostatnim czasie, wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, coraz większym zainteresowaniem cieszą się opakowania jednorazowe wykonane z materiałów biodegradowalnych. Tacki, talerze, kubki papierowe czy tekturowe są mocne, bezpieczne w użytkowaniu, a także przyjazne dla środowiska. Korzystając z takich rozwiązań możemy mieć pewność, że nie przyczyniamy się do niepotrzebnego zaśmiecania planety.

Warto również postawić na sztućce jednorazowe, które będą świetnym uzupełnieniem tekturowej czy papierowej zastawy. Choć opakowania jednorazowe kojarzą się z produktami mniej estetycznymi, w dobrych hurtowniach gastronomicznych można znaleźć rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność i jakość wykonania z wysoką estetyką. Dania podane na jednorazowej zastawie prezentują się więc wyjątkowo dobrze.

Na co zwracać uwagę przy zakupie opakowań dla gastronomii?

W poszukiwaniu opakowań jednorazowych, a także innych akcesoriów, na co dzień wykorzystywanych w kuchni czy na zapleczu, warto zwracać uwagę na jakość wykonania, wytrzymałość, odporność na uszkodzenia czy zniszczenia. Opakowania powinny mieć również wszelkie atesty i certyfikaty, jakie są niezbędne dla produktów, które mają mieć kontakt z żywnością. Nie bez znaczenia powinien być również wygląd – wybierajmy opakowania, które dobrze się prezentują i pozytywnie wpływają na wizerunek lokalu. Klienci, którzy kupują jedzenie na miejscu czy dania na wynos, zwracają bowiem uwagę nie tylko na smak, ale również na estetykę podania i wygląd opakowań.

Kiedy inwestować w opakowania jednorazowe?

Opakowania jednorazowe dla gastronomii są przydatne zarówno w restauracjach, które oferują jedzenie na wynos lub na dowóz, jak i w firmach cateringowych, przygotowujących dania na większą skalę. Świetnie sprawdzą się w firmach oferujących catering dietetyczny i popularną dietę pudełkową. Bez opakowań jednorazowych trudno również wyobrazić sobie festyny, pikniki, eventy rodzinne czy firmowe, a także przyjęcia organizowane na świeżym powietrzu.

Gdzie kupować opakowania jednorazowe?

W gastronomii ogromne znaczenie ma czas, dobra organizacja i świetne wyposażenie kuchni oraz zaplecza. Opakowania jednorazowe, a także inne używane na co dzień akcesoria warto więc zamawiać w sprawdzonych miejscach od producentów, którzy cieszą się dobrą renomą i jeszcze lepszymi opiniami wśród przedstawicieli branży HoReCa. Pod tym względem hurtownia opakowań gastronomicznych viGO! spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Rozbudowana, wszechstronna oferta, profesjonalny serwis i doradztwo, możliwość składania hurtowych zamówień w konkurencyjnych cenach oraz przyjazna obsługa to gwarancja najwyższej jakości usług i pewność otrzymania produktów, które pod każdym względem wpiszą się w potrzeby nowoczesnej gastronomii. Jeśli szukasz opakowań, które mogą przyczynić się do budowania lepszego wizerunku firmy i popularności wśród klientów, sprawdź produkty oferowane przez viGO! i skompletuj gotowe zestawy opakowań, które zawsze będą pod ręką.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top