News

Ile wpłynęło zgłoszeń na budowę domów do 70m2?

dom 70m budowa zgłoszenie projekt

Od czasu wejścia w życie przepisów umożliwiających budowę domów do 70m2 na podstawie zgłoszenia, czyli od 3 stycznia 2022r., do 30 kwietnia dokonano 219 zgłoszeń takich domów, poinformował wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński.

Podkreślił, że nie wiadomo, ile z nich jest w trakcie realizacji.

„Na podstawie danych przekazanych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuję, że od początku obowiązywania ustawy, czyli od dnia 3 stycznia do dnia 30 kwietnia 2022 r. dokonano 219 zgłoszeń domów do 70 m2” – napisał Uściński w odpowiedzi na interpelację poselską.

Dodał, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego nie dysponuje danymi, ile z tych zgłoszeń jest w fazie realizacji.

„Z uwagi na niedawny termin wejścia w życie rozwiązań prawnych dotyczących budowy domu do 70 m2 , w opinii Ministerstwa, jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić wpływ obecnej sytuacji na zainteresowanie takimi inwestycjami” – czytamy także.

Jednocześnie dodał, że baza projektów domów do 70 m2 zostanie uruchomiona w II kwartale 2022 r.

Przepisy prawa budowlanego, które weszły w życie od 3 stycznia br. regulują budowę wolno stojących, nie więcej niż dwukondygnacyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2, bez konieczności uzyskania pozwolenia, ustanawiania kierownika budowy czy prowadzenia dziennika budowy.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top