News

InPost wesprze kolejne inicjatywy ekologiczne Rzeszowa

rzeszów inpost
Fot. Grzegorz Bukała UMRz

Rzeszów. Firma InPost współpracę z Rzeszowem podjęła już w 2021 roku.

W ramach projektu InPost Green City, do tej pory InPost zainstalował w mieście 31 czujników powietrza, zorganizował Edu Strefę dla dzieci, a także sponsorował InPost Kids Race podczas Rzeszów Bike Festival. Dzisiaj w Urban Lab podpisano kolejne porozumienia, które rozszerzą współpracę.

W ramach inicjatywy „Zielony Fundusz dla Rzeszowa” InPost ufunduje m.in. Motylarnię – ogród z nasadzeniami roślin wabiących motyle w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem oraz łąkę cebulową z krokusów w kolorach bieli, fioletu i błękitu przy Placu Cichociemnych.

– Firma InPost jest pierwszym darczyńcą, który wsparł nasz fundusz. Na realizację obu zadań przekazał 100 tysięcy złotych – informuje Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Drugi z rozpoczynających się właśnie projektów to konkurs dla uczniów szkół podstawowych zatytułowany „Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft”. Jego organizatorem jest Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab.

W konkursie uczniowie w zespołach będą mieli za zadanie zaprojektować w Minecraft wizję zielonej transformacji swojego miasta, czyli wprowadzić nowe elementy i rozwiązania związane z ekologią – takie jak parki, ogrody, ścieżki rowerowe czy instalacje fotowoltaiczne.

InPost przekazał na nagrody w konkursie 60 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną rozdysponowane pomiędzy szkoły, do których uczęszczają autorzy najlepszych prac. Vouchery o wartości 35, 15 i 10 tysięcy złotych (za miejsca 1-3)  będzie można wykorzystać na dokonanie transformacji wybranego elementu w szkole, bądź zakupu sprzętu technologicznego, który umożliwi prace społeczności szkolnej nad transformacją. Uczniowie otrzymają natomiast oficjalne podziękowania, a także nagrody rzeczowe.

– W ramach projektu InPost Green City działamy na rzecz poprawy jakości życia w miastach – nie tylko dla ich obecnych mieszkańców, ale też dla przyszłych pokoleń. Kładziemy nacisk na edukację dzieci i młodzieży w duchu Smart City, aby zbudować dla nich przyjazne miejsce do życia w przyszłości. Stosując nowoczesne metody nauczania, działamy zarówno w realnym świeci, jak i w wirtualnej przestrzeni: Zielony Fundusz dla Rzeszowa i Zielona Transformacja w Minecraft łączą siły, aby miasta przyszłość były Smart i Green – mówi Marta Zalewska, dyrektor ds. relacji partnerskich InPost i Programu Green City.

Budujemy miasto przyjazne dla mieszkańców, zielone, czyste i neutralne klimatycznie. Nasze działania są ukierunkowane na poprawę jakości powietrza, zwiększenie powierzchni terenów zielonych i zapewnienie ich każdemu rzeszowianinowi w najbliższym otoczeniu. Inicjatywy takie jak „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”, czy „Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft” to kolejne kroki, które zbliżają nas do celu. Cieszę się z tego i dziękuję za wsparcie firmie InPost, która włączyła się w nasze działania – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top