Turystyka

Jak zagospodarować tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

jezioro tarnobrzeskie zagospodarowanie inwestycje atrakcje

Natryski, saunarium, plaża dla psów, wieża widokowa, szyny do wodowania żaglówek, budowa stanicy kajakowej wraz z infrastrukturą nawodną – o to zdaniem mieszkańców Tarnobrzega i regionu winna się wzbogacić infrastruktura wokół Jeziora Tarnobrzeskiego.

Te i kilkadziesiąt innych propozycji to efekt akcji konsultacyjnej zorganizowanej przez tarnobrzeski magistrat w ostatnich miesiącach ubiegłego roku.

Jak powiedział Wojciech Lis, rzecznik prasowy urzędu propozycje dotyczą wyposażenia terenów w ławki, leżaki, czyli elementy tzw. małej architektury, jak też i dużych inwestycji. Jest nią np. budowa infrastruktury do uprawiania sportów wodnych.

Sugestie dotyczą także oryginalnych atrakcji turystycznych, m.in. podwodnego miasta lub ścieżki rowerowej zanurzonej w wodzie.

Mieszkańcy sugerowali również realizację projektu „Sportowy Senior”, a także utworzenie trasy spacerowej, biegowej i rowerowej – tak zwanej Wielkiej Pętli Rekreacyjnej.

Władze samorządowe miasta, posiłkując się także tymi propozycjami, przystąpiły do opracowania projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Ten dokument, jak powiedział rzecznik prasowy Wojciech Lis, będzie podstawą do opracowania dokumentacji technicznej.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top