Turystyka

Jakie będą loty z Rzeszowa w sezonie letnim 2023 roku?

rzeszów jasionka loty 2023

Loty z Rzeszowa/Jasionki. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsługiwać będzie 23 kierunki do 12 krajów.

Właśnie rozpoczął się sezon letni.

Tradycyjnie w poniedziałki Dreamlinery LOT-u będą latać do amerykańskiego Newark. W tej części Europy podrzeszowskie lotnisko jest jedynym lotniskiem odprawiającym do miliona pasażerów, które oferuje kierunek transatlantycki.

Narodowy przewoźnik LOT dodatkowo aż 32 razy w tygodniu będzie obsługiwał najbardziej popularną trasę do Warszawy, a od czerwca do września dwa razy w tygodniu połączy Podkarpacie z Trójmiastem, oferując loty z Jasionki do Gdańska.

Do podrzeszowskiego portu wraca Lufthansa, która od 23 kwietnia będzie codziennie latać do Monachium. To jedno z największych lotnisk w Europie i doskonały hub przesiadkowy dla podróżujących nie tylko za ocean.

Atrakcyjną destynacją od WizzAir jest Rzym. Węgierska tania linia lotnicza od 7 czerwca operować będzie dwa razy w tygodniu do stolicy Włoch.

Tradycyjnie najwięcej połączeń oferuje Ryanair. Samoloty irlandzkiego przewoźnika codziennie polecą do Londynu Stansted, trzy razy w tygodniu na lotnisko Londyn Luton, a po dwa razy – do Bristolu, East Midlands, Manchesteru i Dublina.

Dodatkowo od czerwca Ryanair uruchomi bardzo popularną trasę do chorwackiego Zadaru.

11 kierunków ma też siatka czarterów.

Jest w niej aż sześć greckich wysp (Kreta, Zakynthos, Corfu, Rodos, Kefalonia i Itaka), tureckie Antalya i Bodrum oraz bułgarskie Burgas, albańska Tirana i czarnogórska Podgorica – tegoroczna nowość, która zdobywa uznanie coraz większej liczby klientów. Co ciekawe biura podróży na ten kierunek oferują nie tylko pełne wakacyjne pakiety, ale też same loty.

Pierwsze letnie czartery z lotniska w Jasionce odlecą 26 kwietnia.

źródło: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

1 komentarz

1 komentarz

  1. b

    1 kwietnia 2023 at 14:48

    Pytanie, ile tam będzie latało pedofilów do ukraińskich pedofilskich burdli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top