News

Wraca połączenie lotnicze Rzeszów-Monachium. Operatorem niemiecka Lufthansa

loty monachium rzeszów jasionka połączenie

Rzeszów/Monachium. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy znów zaczną latać na trasie Rzeszów-Monachium.

Czołowa europejska linia lotnicza w swoich systemach sprzedaży ponownie oferuje loty na tej trasie.

– Cały czas pracujemy nad rozwojem siatki połączeń z naszego lotniska nie tylko dla pasażerów wakacyjnych, ale też biznesowych. Ponowne połączenie z dużym europejskim portem przesiadkowym ma dla rozwoju naszego portu ogromne znaczenie. To doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy wcześniej regularnie korzystali z usług tych linii mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Lufthansa jest niemieckim przewoźnikiem narodowym, pierwszym w Europie i czwartym na świecie pod względem obsługiwanych klientów. Jest też jednym z założycieli sojuszu lotniczego Star Alliance. Z lotniska w stolicy Bawarii na wszystkie kontynenty lata 67 linii lotniczych.

– Jestem bardzo zadowolony, że jako Lufthansa będziemy mogli ponownie zaoferować loty między Rzeszowem a Monachium. Wraz z post-pandemicznym odbiciem popytu widzimy duży potencjał do wznowienia naszego połączenia. Uzupełni ono w przyszłym roku naszą ogólną siatkę połączeń w Polsce o siedem destynacji – podkreśla René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.

Loty Rzeszów-Monachium

Połączenia realizowane będą na Bombardierach CRJ-900, zabierających na pokład do 90 pasażerów.Samoloty będą latać codziennie,począwszy od 23 kwietnia 2023 r. Start samolotu Lufthansy z Monachium zaplanowano na godzinę 11.15, lądowanie w Jasionce o 12.40, zaś wylot z Rzeszowa o 13.15 i przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa o 14.40.

rzeszów monachium lot lufthansa jasionka

– Lufthansa jest dla nas bardzo poważnym i prestiżowym partnerem. Bezpośrednie loty do Monachium są dla Podkarpacia ważne głównie z gospodarczego punktu widzenia. Myślę, że będzie to popularne połączenie wśród przedsiębiorców z naszego Parku Naukowo-Technologicznego –twierdzi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Bilety na wracające do Rzeszowa połączenie są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika oraz u pośredników.

– Przedsiębiorcy z regionu, wykorzystując globalną sieć połączeń Lufthansy, będą mogli szybko i wygodnie dotrzeć do swoich partnerów biznesowych w wielu krajach z jedną tylko przesiadką w Monachium. Z kolei dla potencjalnych inwestorów, bezpośrednie międzynarodowe połączenie do Rzeszowa linią lotniczą o światowej renomie może być dodatkową zachętą do ulokowania ich inwestycji w Dolinie Lotniczej– cieszy się na tę wiadomość Andrzej Rybka, dyrektor Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”.

Samoloty Lufthansy latały już z Jasionki od 2009 roku, do Monachium oraz do Frankfurtu, a ostatnie rejsy realizowały w styczniu br.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top