Inwestycje

Jasło: w warzyckiej strefie inwestycyjnej powstała nowa droga

jasło strefa inwestycyjna
fot. UM Jasło

Gmina Jasło. Warta ponad 10 mln zł droga, powstała w strefie inwestycyjnej jest już otwarta.

Droga o technicznej nazwie 5KDZ, o długości 1,2 km, łączy ulice Meblową z J. Piłsudskiego. Wzdłuż niej powstał również chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Wykonanie drogi umożliwiło zatem połączenie istniejącej ulicy Produkcyjnej z ul. Piłsudskiego, czyli pozwoli na łatwiejszy dostęp przedsiębiorców do działek znajdujących się w strefie przemysłowej.

Inwestycja ta ma olbrzymie znaczenie w kontekście zwiększenia atrakcyjności terenów inwestycyjnych dla biznesu.

Jest to dla nas bardzo ważne zadanie, bo droga, która powstała w strefie inwestycyjnej, która jest zawsze ważnym punktem miasta, nie tylko poprawi dostępność do firm funkcjonujących na tym terenie, ale również otwiera nowe możliwości, bo wzdłuż niej mogą powstawać nowe firmy – podkreślał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła, który zaznaczył, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, taka możliwość istnieje.

Z kolei Adam Matuszewski, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle zaznaczył, że cieszy się, że w obecnej  strefie powstają nowe drogi. – Jest to tym bardziej ważne, że budowane są one z jak najmniejszym obciążeniem budżetowym miasta. Dodatkowo uważam, że to niesamowity sukces, bo każda droga to poczętej do nowych inwestycji. Uważam, że zrobiliście państwo naprawdę dobrą robotę.

Budowa 5KDZ finansowana była ze środków norweskich i budżetu państwa, a także ze środków własnych Miasta Jasła.

Jest to jedno z osiemnastu przedsięwzięć, jakie miasto realizuje w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom!”.

Wykonawcą inwestycji, która trwała od kwietnia do listopada br., było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. w Jaśle.

źródło: UM Jasło

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top