News

Jednostki wojskowe na Podkarpaciu mają się rozwijać. Będą inwestycje

jednostka wojskowa nowa dęba nisko
Fot. R. Pytka

Jednostki wojskowe/Podkarpackie. Jeszcze w tym roku nastąpi dynamiczny rozwój jednostek wojskowych na północy Podkarpacia.

Tak zapowiedzieli lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowych w Nisku i Nowej Dębie.

W Nisku, gdzie formowany jest 18 Pułk Saperów, który będzie podległy 18 Dywizji Zmechanizowanej, powstaną nowe centra szkoleniowe, inżynieryjne i logistyczne. Na ich powstanie lokalny samorząd powiatowy i miejski przekazały blisko 40 hektarów terenów.

Ich zagospodarowanie nie byłoby możliwe bez rosnących wydatków na obronność – powiedział poseł Jerzy Paul.

Polityk przypomniał, że Polska jako sojusznik NATO zobowiązała się, że będzie inwestować w armię co najmniej 2 procent PKB, a docelowo, za kilka lat, nawet 4 procent.

Natomiast w Nowej Dębie poinformowano o dalszym rozwoju tutejszej jednostki wojskowej.

Lucjusz Nadbrzeżny – pełnomocnik Okręgu PiS Nr 54 – Stalowa Wola, powołał się na decyzję ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i poinformował o dalszym rozwoju 18. Pułku Artylerii w Nowej Dębie. Ma tu powstać brygada artylerii licząca ponad 3 tysiące żołnierzy.

Jak zapewnił burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, miasto jest przygotowane na przyjęcie coraz większej grupy żołnierzy. Samorządowiec przypomniał, że od lat remontowane były ulice dojazdowe do garnizonu, kompleksowo zmodernizowano oczyszczalnię ścieków i sieć wodno-kanalizacyjną. Niebawem rozpoczną się remonty kolejnych ulic, w tym prowadzącej do głównego wjazdu na teren jednostki.

Natomiast Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podczas spotkania z żołnierzami 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach zapowiedział, że jeszcze w tym roku do 18. Pułku Artylerii w Nowej Dębie trafią koreańskie wyrzutnie rakietowe na polskich podwoziach.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top