Turystyka

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. W tle nowe kierunki lotów

lotnisko rzeszów jasionka kierunki lotów
Zdjęcie poglądowe

Lotnisko/Rzeszów-Jasionka. Ponad 190 tysięcy pasażerów obsłużyło lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku.

To najlepszy pierwszy kwartał w historii portu, z wynikiem o 3 procent lepszym od ubiegłorocznego.

Podrzeszowskie lotnisko z dużym optymizmem podchodzi do całego sezonu letniego, licząc na kolejne świetne wyniki. Tym bardziej, że siatka połączeń regularnych i czarterowych jest bardzo atrakcyjna, z nowościami takimi jak Alicante, Majorka czy Izmir.

W pierwszym kwartale prawie 80 tys. pasażerów zabrały na pokład samoloty Ryanaira, 45 tys. – LOT-u, a 15 tys. – czartery oraz (po 11 tys.) – WizzAir i Lufthansa.

Jeśli zaś chodzi o kierunki, to najwięcej pasażerów odprawiono na trasach do: Warszawy (44 tys.), Londynu (41 tys.), Rzymu i Monachium (po 11 tys.) oraz Dublina (10 tys.).

W samym marcu wynik lotniska to ok. 67 tys. odprawionych osób.

Od kwietnia w letniej ofercie lotniska jest jeszcze więcej kierunków, a w wakacyjnym szczycie sezonu będzie to aż 13 tras regularnych i 15 czarterowych, zaś tygodniowo odbywać się będzie ponad 120 rotacji pasażerskich.

Poza wspomnianymi nowościami na liście połączeń idealnych na urlop warto rozważyć trasy do Włoch, USA, Chorwacji oraz czartery do Turcji, Grecji, Egiptu, Czarnogóry, Tunezji. Lecąc zaś przez Warszawę, Monachium czy Londyn (rejsy codziennie, w sumie 56 razy w tygodniu), można przesiąść się na praktycznie wszystkie kierunki świata.

2 komentarze

1 komentarz

  1. Darek

    13 kwietnia 2024 at 15:56

    Ciekawe kiedy w końcu dodadzą jakieś loty na Kopenhagę albo Malmo.

  2. Anonim

    16 kwietnia 2024 at 17:40

    Czy jest jakas nadzieja ze powroca loty Rzeszow-Eindhoven i wiadomo w druga strone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top