Biznes

Kolejny S-70i Black Hawk produkcji PZL Mielec trafił do Wojska Polskiego

black hawk wojsko polskie pzl mielec
fot. PZL Mielec

PZL Mielec zakończył produkcję i dostarczył setny wielozadaniowy śmigłowiec S-70i Black Hawk dla Wojska Polskiego.

Jest to drugi z czterech śmigłowców, które Siły Zbrojne RP pozyskują w ramach umowy z grudnia 2021 r.

Śmigłowce zostały wyprodukowane w zakładach PZL Mielec i wyposażone zgodnie z zawartym kontraktem. Konfiguracja obu maszyn jest identyczna z modelem już używanym w polskim wojsku.

Dostawa kolejnych dwóch śmigłowców Black Hawk dla Sił Zbrojnych RP to kolejny sukces w rozwoju polskiego programu produkcji tych maszyn” – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec. „Realizacja tego w bieżącym roku potwierdza również wiarygodność PZL Mielec jako partnera przemysłowego dla polskiej armii – dodał Janusz Zakręcki.

Wraz z dostawą dwóch kolejnych śmigłowców Black Hawk, flota Sił Zbrojnych RP wzrosła do sześciu, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa kraju i jego obywateli.

Równocześnie PZL Mielec osiągnęły liczbę stu wyprodukowanych i dostarczonych śmigłowców S-70i Black Hawk.

PZL Mielec to jeden z największych producentów statków powietrznych w Polsce, a także największy zakład produkcyjny Lockheed Martin poza Stanami Zjednoczonymi. Od 2010 roku firma dostarczyła śmigłowce do 18 klientów z 11 krajów na świecie.

PZL Mielec wyprodukował także ponad 650 kabin oraz 520 stożków i pylonów do śmigłowców Black Hawk. W 2022 roku portfolio firmy zostało poszerzone o produkcję głównych podzespołów dla globalnego programu F-16 Block 70/72, takich jak struktura tylnego i centralnego kadłuba oraz struktura kokpitu i jego boczne panele z przednią komorą.

źródło: PZL Mielec

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top