Poradnik

Konto studenckie przez internet? Teraz to możliwe!

Konto studenckie przez internet? Teraz to możliwe! 1

Wielu z nas w celu założenia konta na czas studiów udaje się do placówki banku. Tymczasem większość banków oferuje już możliwość otwarcia rachunku z wykorzystaniem internetu. Dlaczego warto założyć konto studenckie w ten sposób i jak to zrobić?

Dlaczego warto założyć konto studenckie przez internet
Zakładając konto studenckie przez internet, możemy znacznie ułatwić sobie życie, unikamy bowiem wizyty w banku. Oszczędza się dzięki temu czas na dojazd (szczególnie jeśli placówka wybranego przez nas banku znajduje się w innej miejscowości lub na drugim końcu miasta) oraz czas, który trzeba byłoby spędzić na oczekiwaniu w kolejce do okienka. Ponadto unika się sytuacji, w której nie zdążymy dotrzeć na miejsce o odpowiedniej porze (stacjonarne placówki banków pracują tylko w określonych godzinach, często niedostosowanych do naszych potrzeb). Tymczasem konto studenckie można założyć w każdej chwili, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.  wskazanym przez nas miejscu. Formularz online wypełnia się w kilka minuto, a jedyne, na co trzeba poczekać, to na kontakt konsultanta banku, który umawia nas na konkretny dzień i godzinę podpisania umowy, we wskazanym przez nas miejscu. Dla studenta to duża wygoda. Można bowiem umówić kuriera na taki termin, kiedy nie ma zajęć na uczelni lub też nie wykonuje się na przykład pracy z tytułu umowy zlecenia.

Jak założyć konto studenckie przez internet?
Aby założyć konto studenckie przez internet, wystarczy wejść na stronę internetową wybranego przez siebie banku. Znajduje się tam specjalny formularz, w którym wypełnia się wszelkiego rodzaju dane osobowe. Najczęściej w formularzu podaje się:
– imię,
– nazwisko,
– numer PESEL.
Większa liczba danych informacji nie jest zwykle wymagana. Oprócz tego konieczne jest podanie danych kontaktowych, czyli numeru telefonu oraz adresu e-mail. Otrzymuje się na nie informacje o potwierdzeniu otrzymania wniosku przez bank, a dodatkowo na wskazany numer telefonu w dniu roboczym dzwoni konsultant, który umawia nas na dostarczenie umowy w określone miejsce oraz na umówioną godzinę. Gdy pojawi się kurier, trzeba tylko okazać mu dowód tożsamości (gdy nie ma się go ze sobą, nie będzie możliwe założenie konta) i podpisać umowę. Następnie kurier nieodpłatnie zawozi jeden egzemplarz umowy do siedziby banku. Nie musimy się zatem martwić załatwianiem dodatkowych formalności. Korzystamy bowiem z pośrednika, który zobowiązany jest dostarczyć wszystkie dokumenty we wskazanym czasie i miejscu.

Kiedy można korzystać z konta studenckiego?
Jeśli zakładamy konto studenckie przez internet, musimy się nieco uzbroić w cierpliwość, gdy chcemy z niego skorzystać. Choć umowa z kurierem podpisywana jest w wybranym przez nas miejscu i zaczyna obowiązywać od dnia podpisania, to kurier musi jeszcze ją dowieźć do siedziby banku, gdzie prawidłowość jej podpisania zostanie dokładnie zweryfikowana przez osoby, które zajmują się umowami. Zwykle konto studenckie jest aktywowane w ciągu od 1 do 3 dni roboczych i możemy liczyć na informację zwrotną, dlatego warto umówić kuriera na początku tygodnia, jeśli istnieje taka możliwość. Jest to czas oczekiwania nieco dłuższy niż w przypadku podpisywania umowy osobiście (gdzie konto jest już aktywne zwykle już po opuszczeniu banku, jednak jeszcze tego samego dnia), ale wygoda załatwienia sprawy jest znacznie większa. Zyskany w ten sposób czas można poświęcić na kształcenie się, pracę lub rozrywkę.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top