Inwestycje

Krosno chce zazielenić Rynek

krosno rynek
Wizualizacja

Krosno. Miasto pozyskało ponad 5 mln zł. ze środków Unii Europejskiej na nasadzenie drzew oraz zieleni niskiej na płycie Rynku.

W ramach projektu przewidziano wprowadzenie nasadzeń drzew oraz zieleni niskiej (krzewy, byliny, trawy ozdobne) na płycie Rynku wraz z elementami małej architektury towarzyszącej nasadzeniom roślin, a także wprowadzeniu elementów działających na rzecz zwiększenia retencjonowania wody na terenie.

W projekcie przewidziano zastosowanie podłoża strukturalnego zapewniającego odpowiednie warunki wzrostu istniejącym i nowo projektowanym roślinom oraz zwiększenie pojemności retencyjnej gleby poprzez wykorzystanie pustych przestrzeni podłoża do magazynowania wody.

Projekt będzie realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że w pierwszym etapie (od lipca 2024 do sierpnia 2025) planowane są prace projektowe zakończone uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Natomiast roboty budowlane – w tym wprowadzenie nasadzeń i elementów małej architektury – zaplanowano do realizacji od września 2025 do czerwca 2026 r.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest do końca września 2026 roku.

Podpisanie umowy o dofinansowanie ma nastąpić do końca maja br.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top