Inwestycje

Krosno kupuje 3 autobusy elektryczne Solaris Urbino 9 LE

krosno solaris autobus elektryczny

Krosno/Autobus elektryczny. 3 nowoczesne, elektryczne autobusy marki Solaris wyjadą na ulice Krosna w marcu 2024 r.

Miasto kupuje 3 nowoczesne, elektryczne autobusy wyposażone w elektroniczny system informacji pasażerskiej.

Umowę z firmą Solaris Bus&Coach Sp. z o. o. podpisano w Urzędzie Miasta 19. czerwca. Autobusy na ulice Krosna mają wyjechać w marcu 2024.

Zamówione autobusy Solaris Urbino 9 LE electric są w pełni elektryczne. Posiadają niską podłogę oraz rampę dla osób poruszających się na wózku. Każdy z pojazdów może zabrać na swój pokład 57 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących, w tym aż 8 miejsc dostępnych z niskiej podłogi.

Pojazdy posiadają silnik centralny Siemens o mocy 230 kW, zasięg na jednym ładowaniu wynosi ok. 282 km, a zużycie energii to 0,65 kWh/km.

Pojazdy są wyposażone w system informacji pasażerskiej, monitoring, ogrzewanie, klimatyzację, a także ładowarki USB. Nowością będzie zamontowanie w nich wielofunkcyjnych kasowników z możliwością płatności za przejazd kartą płatniczą.

Przestrzeń pracy kierowcy to nowoczesna kabina typu zamkniętego, wyposażona w pulpity z wyświetlaczami LCD informującymi na bieżąco o stanie technicznym pojazdu.

Solaris Urbino 9 LE charakteryzuje się dynamiczną linią i wyglądem znanym z innych modeli z rodziny Urbino. Ponadto dzięki zwinności i niewielkim gabarytom idealnie sprawdzi się na wąskich ulicach w centrum miasta. Mocny silnik i stosunkowo niewielka waga pozwalają mu dobrze pokonywać wzniesienia, a podczas zjazdów odzyskiwać energię w procesie rekuperacji.

źródło: UM Krosno

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top