Biznes

Mariusz Błaszczak i Thierry Breton spotkają się w ZM Dezamet w Nowej Dębie

dezamet mariusz błaszczak thierry breton
fot. archiwum

Dezamet/Nowa Dęba. Szef MON Mariusz Błaszczak spotka się w poniedziałek z komisarzem UE ds. przemysłu i rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem oraz pracownikami ZM „Dezamet” w Nowej Dębie.

Tak zapowiedział dzisiaj resort obrony.

Z unijnym komisarzem ma też rozmawiać premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek zapowiedział, że za kilka dni spotka się z Bretonem w Polsce.

Komisarz Breton odwiedza obecnie kraje UE, by zapoznać się z możliwościami zwiększenia produkcji ich przemysłów obronnych. Był już m.in. w Czechach, we Francji i w Bułgarii. W sumie planuje złożyć wizytę w 11 krajach.

Zakłady Metalowe „Dezamet”, w których z Bretonem spotka się z wicepremier Błaszczak, to firma wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).

Spółka specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment produkcji na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Sztandarowymi produktami spółki są: amunicja artyleryjska kalibru 155 mm używana m.in. w armatohaubicy KRAB, 120 mm amunicja moździerzowa używana przez moździerze samobieżne RAK oraz 60 mm amunicja moździerzowa” – wyjaśnia MON.

Zakłady „Dezamet” zatrudniają prawie 700 osób i – jak podkreśla resort – są jednym z czołowych pracodawców w regionie.

„W latach 2019-2022 spółka zrealizowała biznesplan obejmujący rozbudowę infrastruktury produkcyjno-magazynowej oraz zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń, który pozwolił na dostosowanie profilu produkcji do amunicji średniego i dużego kalibru” – informuje MON.

Obecnie wdrażana strategia rozwoju spółki na lata 2022-2026 zakłada dalszy rozwój potencjału produkcyjnego oraz zwiększenie sprzedaży kluczowego asortymentu. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top