Inwestycje

Mielec: przy II LO powstanie hala widowiskowo-sportowa. Powiat ogłosił przetarg

mielec II Lo hala widowiskowa sportowa

Powiat Mielecki ogłosił przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej wraz z łącznikiem przy II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Mielcu.

Ogłoszenie o zamówieniu pojawiło się w dniu dzisiejszym.

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa hali widowiskowo – sportowej wraz z łącznikiem przy II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Mielcu”.

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu istnieje od 1953 roku. Łącząc tradycję z nowoczesnością, szkoła podejmuje ciągle nowe wyzwania i szczyci się wieloma osiągnięciami: m.in. 6. miejscem na Podkarpaciu w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY 2022 | PERSPEKTYWY 2021, tytułem „Złota Szkoła” w latach 2023, 2022 | 2021 w rankingu Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY.

Obecnie do szkoły uczęszcza ok. 800 uczniów, w tym ok. 500 dziewcząt i 300 chłopców. Na lekcjach wychowywania fizycznego ćwiczy równocześnie nawet 7 grup, które mają do dyspozycji jedynie sale gimnastyczną o wymiarach mniejszych niż boisko do siatkówki.

Uczniowie korzystają również z bardzo małego zaplecza szatniowego w którego skład wchodzi jedna szatnia dla chłopców i jedna dla dziewcząt o bardzo małych wymiarach. Istniejąca baza sportowa jest niewystarczająca i nie spełnia oczekiwań uczniów ani nauczycieli, którzy nie mając do dyspozycji odpowiednich warunków lokalowych muszą szukać alternatywy dla prowadzenia zajęć w-f i często jedyną możliwością jest pójście z uczniami na spacer w przypadku ładnej pogody. Aby móc zapewnić uczniom komfortowe warunki do uprawiania sportu i prowadzenia zajęć w-f konieczne jest wybudowanie hali sportowej.

Projektowana hala widowiskowo – sportowa zostanie wydzielona funkcjonalnie na dwie części: strefę boiska hali sportowej wraz z widownią oraz zaplecze z pomieszczeniami szatni, sanitariatów i salami do ćwiczeń.

Przyszkolna hala sportowa wraz z zapleczem szatniowo–socjalno-technicznym, zostanie połączona z istniejącym budynkiem szkoły poprzez łącznik. Obiekt sportowy zostanie przeznaczony do uprawiania sportów w ramach zajęć wychowania fizycznego dla młodzieży uczęszczającej do II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Dodatkowo poza godzinami działania szkoły z obiektu będą mogli korzystać lokalni mieszkańcy. W tym celu zaprojektowano wejście bezpośrednio z zewnątrz budynku, od strony północno – wschodniej.

W sali sportowej zaprojektowano następujące boiska sportowe:

– piłka siatkowa o wym. 18,0 x 9,0 m
– piłka ręczna o wym. 40,0 x 20,0 m
– koszykówka o wym. 28,0 x 15,0 m
– tenis ziemny o wym. 24,0 x11,0 m
– badminton o wym. 13,4 x 6,1 m

Budynek ma zaprojektowany prosty, płaski dwuspadowy dach. Obiekt będzie w konstrukcji tradycyjnej murowanej, dach w konstrukcji drewnianej – dźwigary z drewna klejonego, przykryty membraną epdm. Architektura budynku jest współczesna, bardzo prosta i w minimalny sposób operująca detalem.

Termin składania ofert upływa z dniem 2024-04-12 o godz. 10:00

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top