News

Mielecki szpital otrzymał dwa wysokiej klasy urządzenia od Fundacji WOŚP

mielec szpital wośp
Fot. Szpital Specjalistyczny w Mielcu

Mielec. Laboratorium Mikrobiologiczne Szpitala Specjalistycznego w Mielcu dysponuje już wysokiej klasy spektrometrem, dzięki któremu można przyspieszyć rozpoczęcie leczenia sepsy.

Urządzenie przekazała fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” na rzecz walki z sepsą.

Jest to wielonarządowa niewydolność organizmu wywołana niekontrolowaną, gwałtowną reakcją na zakażenie. Według najnowszych badań, na świecie aż 20 procent zgonów związanych jest właśnie z sepsą.

Małgorzata Błażejowska, kierownik Laboratorium Mikrobiologicznego w mieleckim szpitalu wyjaśnia, że dla przeżycia pacjenta najważniejsze są pierwsze godziny. Należy jak najszybciej zidentyfikować czynnik wywołujący sepsę i podać właściwą antybiotykoterapię.

Dzięki sprzętowi, który szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, laboratorium może przyspieszyć identyfikację baterii oraz grzybów o 24 godziny. To daje o wiele większą szansę na uratowanie życia niejednego pacjenta, nie tylko chorego na sepsę.

W tym roku mielecki szpital otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także echokardiograf dla Poradni Dziecięcej.

Oba urządzenia są wykorzystywane codziennie, są niezbędne do nowoczesnej diagnostyki oraz leczenia dzieci i dorosłych. To bardzo drogi sprzęt.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top