News

Na Podkarpaciu Polregio uruchamia 2 nowe połączenia i zwiększa ilość połączeń do lotniska w Jasionce

polregio rozkład jazdy podkarpackie

Polregio/Rozkład jazdy. W ramach nowego rozkładu jazdy Polregio na Podkarpaciu wprowadza dwa nowe połączenia na trasie Rzeszów Główny-Mielec oraz Strzyżów-Jasło.

W nowym rozkładzie dla województwa podkarpackiego uruchomione zostaną dwa nowe połączenia: Rzeszów Główny – Mielec (cztery pociągi od 1 lutego 2024) oraz Strzyżów nad Wisłokiem – Jasło (cztery pociągi od II kwartału 2024 r.).

Dodatkowo planowane jest zwiększenie liczby par połączeń w relacji Rzeszów Główny-Jasionka Lotnisko z 12 do 13. Nastąpi także zmiana relacji jednej pary połączeń z Dębicy do Katowic na trasę Dębica-Oświęcim.

Nowy rozkład jazdy 2023/2024 wejdzie w życie na kolejach w niedzielę, 10 grudnia br.

Łącznie Polregio w nowym rozkładzie jazdy będzie obsługiwać ponad 1750 połączeń kolejowych dziennie w całej Polsce, z pociągami zatrzymującymi się na około 1950 przystankach i stacjach kolejowych.

Polregio jest największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce, posiadającym 27% udziału w rynku. W 2023 roku usługi Polregio skorzystało blisko 100 milionów pasażerów.

Spółka jest w większościowym posiadaniu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. (50% udziałów i jeden udział), a pozostałe udziały należą do samorządów wojewódzkich.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top