Biznes

Na Podkarpaciu spada liczba mieszkań oddanych do użytkowania. Mniej też się buduje

nieruchomości podkarpackie

Podkarpacie/Nieruchomości. Według wstępnych danych, w 2023 roku w woj. podkarpackim oddano mniej mieszkań do użytkowania, w porównaniu z 2022 rokiem.

Mniejsza była również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Wzrosła natomiast liczba lokali, na budowę których wydano pozwolenia.

Od stycznia do grudnia 2023 roku na Podkarpaciu oddano do użytkowania 8,6 tys. mieszkań, najwięcej w budownictwie indywidualnym (5,3 tys.). Rozpoczęto budowę 8,7 tys. mieszkań.

W ciągu 2023 roku liczba lokali, na realizację których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym wyniosła 12,5 tys.

W 2023 roku w województwie podkarpackim oddano do użytkowania o 2,6 tys. mniej mieszkań w porównaniu z 2022 rokiem. Zmniejszyła się również (o 1,4 tys.) liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Natomiast wzrosła o 1,3 tys. liczba mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.

Rzeszów

Biorąc pod uwagę powiaty, na Podkarpaciu najwięcej mieszkań w 2023 roku oddano do użytkowania w Rzeszowie – 2,2 tys. W mieście rozpoczęto budowę 2,3 tys. mieszkań, a liczba lokali, na budowę których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym wyniosła 4,4 tys.

W 2023 roku w Rzeszowie oddano do użytkowania o 957 mieszkań mniej niż w 2022 roku. Niższa o 1,2 tys. była także liczba lokali, których budowę rozpoczęto.

Wzrosła natomiast liczba mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym (o 1,2 tys.).

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top