Turystyka

Narty na Podkarpaciu? Tak, bo ruszają kolejne wyciągi narciarskie

gdzie na narty podkarpackie
fot. Laworta Ski

Narty/Podkarpackie. W ten weekend sezon narciarski rozpoczynają wyciągi na Laworcie w Ustrzykach Dolnych i w Gogołowie niedaleko Jasła.

Wyciąg na Laworcie rozpoczął pracę w piątek rano. Na stoku leży pół metra śniegu. W większości sztucznego.

Jak powiedziała Sonia Olejarska z obsługi stacji narciarskiej, przygotowania do sezonu trwały prawie dwa tygodnie.

Mamy 16 armatek śnieżnych, które pracowały na trasach pod wyciągiem krzesełkowym i dwoma orczykami – mówi Olejarska.

Na Laworcie są dwie trasy główne, jedna o długości 1250 metrów, druga ma 1150 metrów. W Ustrzykach Dolnych jest lekki mróz, termometry pokazują minus cztery stopnie Celsjusza.

Na stoku w Gogołowie jest około 50 cm śniegu.

W większości naturalnego. Naśnieżaliśmy tylko dwa i pół dnia – informuje Ireneusz Żubliński. Na narciarzy czeka trasa o długości 500 i dwa wyciągi talerzykowe.

Od soboty będzie można jeździć na Gromadzyniu w Ustrzykach Dolnych. Na stoku są trzy trasy – 750-metrowa, 800-metrowa i 900-metrowa, na które można wjechać wyciągiem krzesełkowym oraz orczykiem.

W Arłamowie start sezonu również zaplanowano na sobotę. Narciarze będą mogli korzystać z trzech wyciągów, najdłuższy ma 400 metrów.

Od tygodnia działa stacja narciarska KiczeraSki w Puławach oraz Bieszczad.ski, czyli najnowocześniejszy w województwie podkarpackim wyciąg w Wańkowej. Ma czteroosobową kolejkę linową o długości niemal kilometra, wyciąg talerzykowy oraz trzy ruchome chodniki.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top