News

Niedzielski: jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe restrykcje

niedzielski obostrzenia lockdown restrykcje
fot. archiwum

Według „czarnego scenariusza”, jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia pytany w Radiu Zet o szczyt czwartej fali epidemii stwierdził, że według prognoz apogeum zakażeń nastąpi w tym tygodniu lub za tydzień. Po tym czasie – jak mówił – liczba zachorowań powinna maleć.

Niedzielski przekazał, że „czarny scenariusz” zakłada jednak utrzymywanie się wysokiej liczby zakażeń. „Przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej połowy w grudnia, jeżeli nie będziemy mieli do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to na pewno będzie nas to zmuszało do podjęcia działań, które będą bardziej dolegliwe” – powiedział szef MZ.

Jak dodał, taka sytuacja oznaczałaby zagrożenie dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Minister zaznaczył jednocześnie, że ten wariant jest mało prawdopodobny, ale musi być brany pod uwagę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 12 334 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 8 osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 357 763 przypadki. Zmarło 80 830 osób z COVID-19. (PAP)

Aktualizacja 15:12

Rząd rozważa zaostrzenie restrykcji sanitarnych od 1 grudnia – podał portal Interia, powołując się na nieoficjalne źródła. Zaostrzone miałyby zostać ograniczenia dotyczące liczby klientów w sklepach, restauracjach, kinach czy teatrach

Jak podaje portal, podobnie jak obecnie, limity miałby nie obowiązywać zaszczepionych przeciw COVID-19. (PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top