Inwestycje

Niemal 150 przejść dla pieszych na Podkarpaciu zostanie doświetlonych

przejście dla pieszych doświetlenie gddkia
fot. GDDKiA

Zapadła decyzja dotycząca przetargu na poprawę bezpieczeństwa na 148 przejściach dla pieszych na drogach krajowych DK73, DK77, DK84 oraz A4/DK94.

Powyższe ma być realizowane w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID) na lata 2021–2024.

Planowane inwestycje mają istotny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, a ich realizacja przewidziana jest do końca 2024 roku.

Całe postępowanie przetargowe zostało podzielone na trzy części, złożono po 5 ofert na każdą z nich, a teraz oferty są poddawane ocenie według trzech kryteriów: ceny (60%), przedłużenia okresu gwarancji jakości (20%) oraz skrócenia terminu realizacji (20%).

Część 1: Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK77 w województwie podkarpackim

Pięć ofert zostało złożonych na realizację tego zadania, gdzie firma BROSS KUSEK i SOBECKI z Tarnowa zaoferowała najniższą kwotę, wynoszącą 4 801 083,60 zł, natomiast najwyższą kwotę, 7 102 083,74 zł, zaproponowała spółka InQubator z Warszawy. W ramach tego zamówienia przewiduje się zaprojektowanie i wykonanie oświetlenia dla 59 przejść dla pieszych, zlokalizowanych m.in. w miejscowościach Trześń, Gorzyce Zbydniów, Stalowa Wola, Leżajsk, Tryńcza, Jarosław.

Część 2: Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK84 w województwie podkarpackim

Pięć ofert na to zadanie zostało złożonych, a spółka TIOMAN GROUP z Ostaszewa zaoferowała najniższą kwotę, 3 869 476,68 zł, natomiast najwyższą kwotę, 5 707 200,00 zł, zaproponowała Przedsiębiorstwo Drogowe KONTRAKT z Krosna Odrzańskiego. W ramach zamówienia planowane jest doświetlenie 51 przejść dla pieszych, zlokalizowanych m.in. w miejscowościach Sanok, Zagórz, Lesko, Ustrzyki Dolne.

Część 3: Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK73, A4 w woj. podkarpackim

Pięć ofert złożono również na realizację tego zadania, a najniższą kwotę, 3 125 553,00 zł, złożyła spółka BROSS KUSEK i SOBECKI z Tarnowa, a najwyższą kwotę, 4 543 242,04 zł, zaproponowała spółka InQubator z Warszawy. W ramach zamówienia przewiduje się zaprojektowanie i wykonanie oświetlenia dla 38 przejść dla pieszych, zlokalizowanych m.in. w miejscowościach Pilzno, Jasło, Korczowa.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID) na lata 2021–2024 to znaczący program inwestycyjny, skupiający się na zwiększeniu ochrony uczestników ruchu i tworzeniu bezpiecznej infrastruktury drogowej, co ma przyczynić się do redukcji liczby wypadków i ich ofiar.

Realizacja programu obejmuje m.in. oświetlenie przejść dla pieszych, budowę chodników oraz przebudowę skrzyżowań. Na te cele przeznaczonych jest 2,5 mld zł z Krajowego Funduszu Drogowego.

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top