Inwestycje

Nowe kierunki z lotniska Rzeszów-Jasionka? Kluczem do sukcesu jest decyzja Ryanair

baza operacyjna ryanair rzeszów jasionka

Lotnisko/Rzeszów-Jasionka. Irlandzka linia lotnicza Ryanair myśli o rozbudowie swojej bazy operacyjnej w Jasionce.

Koszt takiej inwestycji to około 100 milionów dolarów.

Stałe umiejscowienie jednego samolotu w porcie lotniczym w Rzeszowie pozwoli praktycznie podwoić liczbę operacji lotniczych.

Linia lotnicza Ryanair operuje z podrzeszowskiego lotniska od października 2005 roku, obsługując w tym czasie prawie 5,5 mln pasażerów.

Ryanair odgrywa kluczową rolę dla podkarpackiego portu. Od lat jest wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem podkarpackiego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona.

Mamy wspólne ambicje na więcej kierunków oraz częstotliwości lotów. Jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych – komentuje Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Stałe stacjonowanie jednego samolotu w Jasionce oznaczałoby możliwość podwojenia liczby operacji wykonywanych z podkarpackiego lotniska przez Ryanair.

Obecnie Ryanair posiada swoje bazy na 6 z 13 polskich lotnisk, z których oferuje połączenia. Jednak korzyści z posiadania bazy to nie tylko rozwój liczby połączeń, ale także generowanie dodatkowych miejsc pracy, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio – zaznaczyła dyrektor Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

Załoga jak i personel pokładowy samolotów musiałyby korzystać z noclegów. Nie obyłoby się również bez obecności na miejscu pracowników technicznych.

To jest bardzo duża inwestycja. Szacujemy, że utworzenie bazy dla jednego samolotu to inwestycja rzędu 100 milionów dolarów – wyjaśniła Alicja Wójcik-Gołębiowska.

Te plany są perspektywą na kilka najbliższych lat. Są jednak ograniczenia niezależne od Ryanaira – to opóźnienia w dostawach nowych samolotów przez firmę Boeing.

Piszecie do nas, komentujecie posty na facebooku informując nas o tym, jakie kierunki chcielibyście a wręcz powinny funkcjonować.

Bardzo często padają takie miejscowości jak Paryż, Barcelona, Madryt, Eindhoven, Kolonia, Berlin, Kopenhaga, Neapol oraz wiele innych w Europie.

Zapytaliśmy wprost rzecznika prasowego portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Waldemara Mazgaja o nowe kierunki.

Ten nam odpowiedział: większość z wymienionych kierunków jest możliwa. O to właśnie mocno się staramy. Kluczem jest baza operacyjna linii lotniczych Ryanair.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top