News

Nowy ogród kieszonkowy na os. Pobitno w Rzeszowie

rzeszów ogród kieszonkowy
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów. W ogrodzie kieszonkowym, który powstał na os. Pobitno, posadzonych zostało prawie 1400 roślin.

Jest tu także plac zabaw a także siłownia plenerowa.

Mini park przy ul. Kurpiowskiej w Rzeszowie został symbolicznie oddany do użytku w środę.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Idea zrównoważonego rozwoju opiera się na tym, że powinniśmy wszyscy pracować nad lepszą jakością życia w naszych miastach. Ten temat często przejawia się w naszych dyskusjach o mieście. Dziś mamy taki miły moment – symboliczne oddanie do użytku jednego z nowych ogrodów kieszonkowych, które urządzamy po to, aby w naszym mieście żyło się lepiej, przyjemniej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej ma powierzchnię 20 arów. Powstał na działce wydzielonej z terenu należącego do MPWiK Rzeszów.

Dzięki współpracy z tą miejską spółką a także mieszkańcami osiedla udało się stworzyć miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować a także poćwiczyć, bo znajduje się tu siłownia plenerowa. Jest także plac zabaw dla dzieci. Znajdują się tu jednak przede wszystkim nasadzenia – prawie 1400 roślin, wśród których są wysokie drzewa – graby, klony. Jest mnóstwo krzewów, bylin, także tych obecnie pięknie kwitnących – hortensji, jeżówek – wylicza Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

W ogrodzie ustawione zostały specjalnie dla tego miejsca zaprojektowane parklety, jest także zadaszona pergola.

W tym roku w Rzeszowie decyzją prezydenta Konrada Fijołka nowe ogrody kieszonkowe powstają m.in. także przy al. Sikorskiego, na os. Baranówka, Nowe Miasto.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top