Turystyka

Od 1 marca będzie połączenie kolejowe Polregio Ustrzyki Dolne-Sanok

pociąg ustrzyki dolne sanok polregio

Ustrzyki Dolne-Sanok/Pociąg. 3 pary pociągów w dni robocze mają kursować od 1 marca na linii kolejowej Ustrzyki Dolne-Sanok.

Podróż potrwa około godziny. Połączenia będą realizowane przez SKPL na zlecenie PolRegio. To efekt długich starań samorządowców oraz decyzji zarządu województwa.

Starosta bieszczadzki Marek Andruch powiedział nam, że powrót pociągów z Sanoka do Ustrzyk zwiększy dostępność komunikacyjną regionu i ułatwi życie mieszkańcom, którzy dojeżdżają do pracy i szkoły.

Dodał, że połączenia kolejowe odciążą zakorkowaną drogę łączącą te dwa miasta. Marek Andruch podkreśla, że linia kolejowa od granicy państwa do Sanoka ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa, co pokazała wojna na Ukrainie i tłumy uchodźców.

Starosta bieszczadzki liczy też na rozwój turystyki i kursy pociągów do słowackich Medzilaborzec oraz ukraińskiego Chyrowa i dalej – do Przemyśla.

Przez ostatni rok remontowano torowisko z Ustrzyk Dolnych do Uherzec i Krościenka. Nie wiadomo, czy powrót pociągów nie oznacza końca działalności Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, poruszających się po torach, które stanowią dużą atrakcję turystyczną.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. Baltazar

    3 lutego 2023 at 20:28

    A kiedy bedzie wznowione polaczenje autobusowa Przemysl – Ustrzyki Dolne i Przemysl – Sanok?
    Prezydent Przemysla i burmistrzowie Sanoka i Ustrzyk Dolnych caly czas opowiadaja o wielkiej i zaciesniajacej wspolpracy.Ale jaka to wspolpraca, jak do tych miast, mozna sie dostac jedynie przez Rzeszow?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top