Inwestycje

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 993 Wola Cieklińska – Pielgrzymka wyremontowany

droga wola cieklińska pielgrzymka

Jasło. Zakończyła się przebudowa ostatniego odcinka drogi wojewódzkiej nr 993 w Powiecie Jasielskim.

Wczoraj uroczyście oddano do użytkowania ponad 3,5 kilometrowy odcinek trasy od granicy z województwem małopolskim w kierunku Nowego Żmigrodu.

Będąca w złym stanie technicznym droga wojewódzka nr 993 była przebudowywana etapami. Wczoraj uroczyście oddano do użytkowania ostatni, trzy i pół kilometrowy odcinek biegnący od miejscowości Wola Cieklińska do Pielgrzymki. Tym samym droga ta na terenie powiatu jasielskiego jest już wyremontowana w całości.

Na wczorajszej uroczystości Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch podziękował wszystkim osobom, dzięki którym infrastruktura drogowa w południowo-zachodnim rejonie województwa się poprawiała.

– Ja się cieszę, bo w ciągu ostatniego półtora roku oddaliśmy kilka wyremontowanych odcinków na drogach wojewódzkich nr 992 i 993. Ta droga jest już w większości przebudowana. Zostało nam niewiele odcinków, które chcemy zrealizować. Do Interregu składamy kolejne dwa wnioski w powiecie jasielskim. Będzie zarówno przebudowane skrzyżowanie w Nowym Żmigrodzie, jak również odcinek drogi Kąty-Krempna. Jeżeli te dwa zadania zrealizujemy to będzie można powiedzieć, że mamy jeden wzorcowy powiat na terenie województwa podkarpackiego, gdzie wszystkie drogi zostały zmodernizowane – powiedział. Podkreślił również, że trwają prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Nowego Żmigrodu.

Przebudowa DW 993 na odcinku od Woli Cieklińskiej do Pielgrzymki kosztowała prawie 6,1 mln zł.

Zadanie sfinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na usuwanie skutków powodzi.

źródło: Powiat Jasielski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top