Inwestycje

Odmulanie zbiornika wodnego w Głogowie Małopolskim

głogów małopolski odmulanie staw zbiornik wodny
fot. Gmina Głogów Małopolski

Rozpoczęło się odmulanie zbiornika wodnego o głębokości 2 metry w Głogowie Małopolskim przy ulicy Parkowej.

Stosowną umowę na wykonanie prac podpisał burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj oraz prezes EkoGłog Sp. z o.o Andrzej Sawicki.

W ramach robót wykonany zostanie remont istniejącego urządzenia do piętrzenia wody, poprzez jego całkowitą rozbiórkę i odtworzenie w tej samej technologii i wymiarach, zbiornik zostanie oczyszczony z namułu, liści, gałęzi oraz innych nieczystości, które zebrały się po przez lata.

Odnowione zostaną istniejące schody poprzez uzupełnienie ubytków, wzmocnione dno oraz skarpy na długości 284 mb poprzez wylanie betonu o grubości 10 cm i zatopienia w nim kamieni. Renowacja ma się zakończyć końcem października.

Bardzo się cieszę z rozpoczęcia renowacji kolejnego zbiornika wodnego przy parku miejskim im. Aleksandra Ładosia. Niewątpliwie, zadbany staw będzie cieszył oko i zapewni wspaniałe tło do odpoczynku i rekreacji na tym terenie – mówi burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Zbiornik jest jednym z czterech istniejących stawów połączonych ze sobą kaskadowo. Trzy z nich odpowiednio w 2012, 2021 i 2022 roku zostały gruntownie odmulone i pogłębione. Ze względu na położenie zbiorników bezpośrednio przy terenach leśnych są one systematycznie zamulane i wymagają czyszczenia.

Łączny koszt inwestycji wyniesie 285 tys. złotych, z czego 210 tys. złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego na realizację zadania pn. „Renowacja zbiornika wodnego służącego małej retencji w obrębie: Głogów Małopolski, dz. o nr ewid. 2002/64, 3537/4”.

źródło: Gmina Głogów Małopolski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top