News

PiS zapowiada wprowadzenie programu modernizacji bloków z tzw. wielkiej płyty „Przyjazne Osiedle”

program przyjazne osiedle wielka płyta

Rozpoczynamy dziś ofensywę programową, czyli przedstawianie nowych konkretów na kolejną kadencję. Konkret PiS: wielki program „Przyjazne Osiedle” – modernizacja i rewitalizacja osiedli oraz bloków z tzw. wielkiej płyty – poinformował w poniedziałek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Premier opublikował film, na którym przedstawił jeden z punktów programu PiS na kolejną kadencję. To nowy program rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty.

„Na osiedlach z wielkiej płyty mieszka ponad 8 milionów Polaków. Cała Polska powinna być przyjazna dla ludzi. Nie chcemy lepszych i gorszych dzielnic. Chcemy, aby mieszkańcy tych osiedli mieli jak najlepszy standard życia i mieszkania. Nie chcieliśmy podziału na Polskę A i Polskę B; i sporo tu zrobiliśmy” – mówił premier Morawiecki. „Teraz chcemy jak najwyższego poziomu życia dla ludzi mieszkających w osiedlach z wielkiej płyty” – dodał.

Podkreślił, że program „Przyjazne Osiedle” to przełom dla mieszkańców osiedli z wielkiej płyty. Przekazał, że program obejmuje rewitalizację tysięcy bloków, nową termoizolację, nowoczesne windy, nowe parki i miejsca odpoczynku dla rodzin. „Tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje tak ambitny projekt” – podkreślił.

We wpisie jest też fragment filmu z czasu, gdy Rafał Trzaskowski jako kandydat PO ubiegał się o stanowisko prezydenta Warszawy. W ramach akcji „Otwarte drzwi dla Warszawy” został poproszony przez mieszkankę o naprawę drzwi, które skleił taśmą samoprzylepną.

„Koniec z dziadostwem i drzwiami sklejonymi taśmą samoprzylepną” – skomentował premier Morawiecki.

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller zaznaczył w swoim wpisie na Twitterze, że program „Przyjazne Osiedle” „PiS pisze wspólnie z Polkami i Polakami”. „W rozmowach często słyszeliśmy obawy, które dotyczyły stanu i przyszłości osiedli oraz bloków z tzw. wielkiej płyty. Wychodzimy naprzeciw tym trudnościom. Zobowiązujemy się do stworzenia programu +Przyjazne osiedle+” – dodał.

Wyjaśnił, że zakłada on inwestycje rządowe w osiedla z wielkiej płyty, które powstały wiele lat temu.

„Zależy nam, aby mieszkańcy żyli tam w odpowiednich warunkach dostosowanych do aktualnych potrzeb” – podkreślił.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego.

„W sobotę w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS” – przekazał PAP rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top