Biznes

PN-T Rzeszów-Dworzysko przyciąga inwestorów. Niebawem rozstrzygnięcie przetargów

rzeszów dworzysko strefa inwestycyjna ekonomiczna
fot. Powiat Rzeszowski

PN-T Rzeszów-Dworzysko. W pierwszej połowie grudnia planuje się rozstrzygnięcie dwóch przetargów dotyczących inwestycji w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”.

Przetargi prowadzone są przez Powiat Rzeszowski.

Dzięki temu całość planów związanych z przyciągnięciem inwestorów do tej strefy będzie kompleksowo zrealizowana.

Obecnie w istniejącym od 2014 roku parku działa 36 podmiotów gospodarczych, zatrudniając około 2,5 tysiąca pracowników. Trwają prace budowlane nad kolejnymi obiektami.

Docelowo w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko” ma funkcjonować 40 przedsiębiorstw, zatrudniając co najmniej 4,5 tysiąca osób.

Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, Waldemar Pijar, który od początku zajmował się tworzeniem strefy, podkreśla, że etap poszukiwania inwestorów zbliża się do końca. Udało się przyciągnąć firmy z różnych branż, takich jak lotnicza, e-mobilność, automatyka przemysłowa, budowlana, handlowa, odzieżowa, kosmetyczna, medyczna, czy metalowa. Wartość dotychczasowych inwestycji osiągnęła około 2,5 miliarda złotych.

Starosta Rzeszowski, Marek Sitarz, uznaje Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” za ogromny sukces. Zarówno zainteresowanie inwestorów, jak i konkretne efekty ich obecności w strefie, przekroczyły oczekiwania.

W grudniu planowane jest przekazanie pozostałej infrastruktury na terenie parku Miastu Rzeszów przez Powiat Rzeszowski. Obejmie to drogi, monitoring wizyjny i sieć odgromową. To kolejne przekazanie części infrastruktury samorządowi miejskiemu.

W marcu zeszłego roku władze Rzeszowa przejęły od powiatu m.in. 5 przepompowni ścieków sanitarnych, 14,59 kilometra sieci sanitarnych i wodociągowych, 11,62 km sieci kanalizacji deszczowej, 7,61 km gazociągów, oraz 2,6 km sieci ciepłowniczej.

Sekretarz Powiatu Rzeszowskiego, Waldemar Pijar, dodaje, że przekazanie infrastruktury miastu to naturalny etap rozwoju. Miasto jest wyposażone w odpowiednie jednostki do eksploatacji infrastruktury, a zmiana właściciela nie wpłynie na funkcjonowanie ani nie spowoduje konsekwencji dla użytkowników, czyli firm działających na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”.

źródło: Powiat Rzeszowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top