Biznes

Poczta Polska zainwestuje na Podkarpaciu. Powstanie sortownia w Świlczy

poczta polska sortownia świlcza
fot. Krzysztof Witek

Świlcza/Sortownia. Poczta Polska planuje budowę nowego węzła ekspedycyjno-rozdzielczego obejmującego swym zasięgiem obszar Podkarpacia.

Tak poinformowała w piątek spółka.

Dodano, że operator jak i oddział terenowy KOWR podjęły działania zmierzające do zamiany nieruchomości w tym województwie.

Poczta Polska przekazała w piątkowym komunikacie, że planuje budowę nowego węzła ekspedycyjno-rozdzielczego obejmującego swym zasięgiem obszar Podkarpacia. „Do realizacji inwestycji potrzebne są grunty o odpowiednim areale, natomiast działka, którą spółka obecnie dysponuje nie pozwala na budowę sortowni o wydajności potrzebnej do obsługi zwiększającego się wolumenu przesyłek paczkowych” – dodano.

Dlatego – jak przekazano – operator pocztowy i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie podjęły działania zmierzające do zamiany nieruchomości.

W piątek zawarto porozumienie o współpracy dotyczące zamiany nieruchomości w gminie Trzebownisko, należącej do Poczty Polskiej na nieruchomość na terenie gminy Świlcza należącej do KOWR.

„Współpraca pomiędzy Stronami porozumienia ma na celu przygotowanie nieruchomości do zamiany, a w szczególności wykonania analizy stanu prawnego i biznesowego oraz wykonania podziału geodezyjnego” – wyjaśniono.

„Na Podkarpaciu potrzebny jest nowoczesny hub pocztowy do przeładunku i sortowania rosnącej liczby przesyłek. To region, który z uwagi na położenie geopolityczne, ma wyjątkowy potencjał rozwoju gospodarczego.

Nowa sortownia Poczty zlokalizowana w okolicach Rzeszowa zapewni odpowiednią jakość usług kurierskich, których wolumen stale rośnie. Duże znaczenie ma także poprawa warunków pracy, która odbywa się dzięki automatyzacji i informatyzacji procesów sortowania” – wskazał cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top