Inwestycje

Podkarpacie otrzyma 66 mln złotych na remont dróg gminnych i powiatowych

podkarpackie drogi gminne powiatowe
fot. PUW w Rzeszowie

66 mln zł trafi na Podkarpacie na remont dróg gminnych i powiatowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych.

Tak poinformowała w piątek na konferencji prasowej w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Jak powiedziała wojewoda, za kwotę 66 mln zł zrealizowanych zostanie 60 zadań gminnych oraz 27 inwestycji powiatowych.

Leniart podkreśliła, że pieniądze na modernizację, budowę lub rozbudowę dróg lokalnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych (RFRDL) były rozdysponowane w ub.r. z przeznaczeniem na ten rok. Podkarpacie otrzymało na tego typu inwestycje drogowe 181 mln zł.

„Zatem na remonty, rozbudowę i modernizację dróg lokalnych z regionie przeznaczona będzie kwota w sumie 247 mln zł. Ta kwota sprawi, że po podkarpackich, lokalnych drogach będzie jeździło się lepiej. Zwiększy się też zdecydowanie poziom bezpieczeństwa” – powiedziała Leniart.

Wojewoda przypomniała, że od uruchomienia Funduszu na Podkarpacie trafiło już ponad 820 mln zł. „Dzięki tym pieniądzom udało się wyremontować lub przebudować ponad 1,1 tys. km dróg lokalnych oraz 290 przejść dla pieszych” – podała Leniart.

Obecna na konferencji wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń podkreśliła, że dotacja zostanie przeznaczona na remont drogi do przysiółka Dydnia Wola. „Jako gmina mała i biedna nie mieliśmy szans na realizację tej inwestycji. Dzięki remontowi mieszkańcy będą mieli lepszy dojazd do swoich domów, a być może nowe osoby zdecydują się na wybudowanie domów przy tej drodze” – powiedziała.

Również obecny na konferencji wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota powiedział, że dzięki rządowemu wsparciu realizowane są inwestycje, na które mieszkańcy czekali kilka lat. Dodał, że wśród inwestycji, które realizuje gmina jest m.in. droga, który łączy gminę Łańcut z gminą Markowa.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top