Inwestycje

Powstanie nowa droga Zaklików-Stalowa Wola wraz z nowym mostem. Jest dofinansowanie z RFRD

nowa droga zaklików stalowa wola
fot. Ministerstwo Infrastruktury

Zaklików/Stalowa Wola. Podpisano umowę na dofinansowanie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej Zaklików-Stalowa Wola wraz z budową mostu na rzece San.

Wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie 302,3 mln zł – poinformował w środę resort infrastruktury.

Podpisana przez wiceministra Rafała Webera umowa dot. dofinansowania budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Zaklików – Stalowa Wola wraz z budową mostu na rzece San.

Częścią zadania jest również budowa i przebudowa niezbędnej infrastruktury technicznej oraz urządzeń budowlanych w Stalowej Woli, Brandwicy i Rzeczycy Długiej.

Dzięki takim lokalnym inwestycjom, jak tu w Stalowej Woli, infrastruktura drogowa gmin i powiatów, ale również w miastach, staje się nowoczesna i bezpieczna” – powiedział w środę wiceminister infrastruktury Rafał Weber, cytowany w komunikacie resortu.

„Myślę ze wszyscy mieszkańcy docenią tą inwestycję, będzie to kolejna piękna i użyteczna droga dla mieszkańców miasta, regionu, dla wszystkich. Ufam że budowa nowej drogi wraz z nowym mostem na Sanie usprawni płynność ruchu a także wpłynie na bezpieczeństwo ruchu” – dodaje Kamila Piech, radna Województwa Podkarpackiego.

Budowa drogi i mostu będzie kosztować 377,9 mln zł. Dofinansowanie z RFRD wyniesie 302,3 mln zł. Budowa mostu została zaplanowana na lata 2024-2026.

Jak wskazano w komunikacie, na liście zaakceptowanych przez MI zadań mostowych w województwie podkarpackim są jeszcze dwie inwestycje – w tym most na Sanie, który połączy Niewistkę i Jabłonicę Ruską w powiecie brzozowskim. Zaplanowana na lata 2023-2026 budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi pochłonie 63,6 mln zł, przy czym wsparcie z RFRD wynosi 50,8 mln zł.

Kolejna inwestycja na Sanie będzie realizowana przez gminę miejską Sanok. Budowa przeprawy, dróg dojazdowych i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 będzie kosztować 88 mln zł. Dofinansowanie z RFRD wyniesie 70,4 mln zł. Budowa została zaplanowana na lata 2024-2026.

Ministerstwo Infrastruktury podało, że łączna wartość środków RFRD przyznanych w latach 2019-2023 na realizację 1 tys. zadań gminnych i powiatowych na 1,4 tys. km dróg w województwie podkarpackim wyniosła ponad 1,1 mld zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top