Praca

Praca w Rzeszowie – Prognozy na rynku pracy na rok 2022

praca rzeszów ogłoszenia oferty

Sytuacja na rynku pracy bardzo zmieniła się podczas pandemii. Sprawdź aktualne informacje dotyczące zatrudnień i poznaj zawody z największym zapotrzebowaniem na 2022.

Jak pandemia wpłynęła na rynek pracy?

Od czasu pojawienia się zagrożenia epidemicznego rynek pracy zmienił się pod wieloma względami. Ilość osób bezrobotnych w Polsce zwiększyła się wtedy głównie przez brak warunków potrzebnych do funkcjonowania firm i przedsiębiorstw. Sytuacja powoli ulega przemianie, więc warto przyjrzeć się szczegółom. Według informacji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie ilość podmiotów gospodarczych zwiększyła się ostatnio w poniektórych dziedzinach. Największy wzrost zaobserwowano w budownictwie, działalności technicznej i naukowej, w informacji i komunikacji, przetwórstwie przemysłowym, transporcie i gospodarce magazynowej, a także w handlu. Co to oznacza dla potencjalnych pracowników? Wejście na rynek wielu nowych firm jest sygnałem, że w Rzeszowie i woj. Podkarpackim wzrasta zapotrzebowanie na zatrudnienia w wymienionych wyżej branżach.

praca rzeszów ogłoszenia oferty

Szukanie pracy – wcale nie takie trudne!

Wiedząc już o tendencjach, które przejawią się w nadchodzącym roku pozostaje już tylko szukać ofert zgodnych z naszymi warunkami i wykształceniem. Poszukiwania często bywają uciążliwe dla wielu osób, gdyż satysfakcjonujących ofert spodziewamy się w niekoniecznie odpowiednich miejscach. Tutaj na pomoc przychodzi serwis pracy GoWork, który pomaga zorientować się w sytuacji na rynku pracy w danym mieście. Jest to strona zapewniająca przejrzyste opisy ogłoszeń od różnych firm. Wszystkie wymagania, warunki pracy, zakres obowiązków, dodatkowe atuty oraz stawka są jasno określone. Ponadto Przy profilu pracodawcy znajduje się zakładka z opiniami ludzi, którzy mieli styczność z konkretnym podmiotem gospodarczym. W przypadku wszelkich wątpliwości zawsze można skontaktować się bezpośrednio z firmą zapewniającą pracę w Rzeszowie lub okolicy. Często przeglądamy strony internetowe, które nie posiadają odpowiedniej weryfikacji, a jakość ogłoszeń oraz kontakt rozczarowują. Serwis GoWork jest godny zaufania, a ogłoszenia pracy są wiarygodne. Pamiętajmy o korzystaniu z dobrych źródeł, żeby nie natrafić na rożnego rodzaju oszustwa i kłamstwa.

praca rzeszów ogłoszenia oferty

Ogłoszenia o pracę – kogo szukają firmy?

Zaglądając na stronę GoWork zauważymy, że w niektórych dziedzinach ogłoszeń jest bardzo wiele. Na pierwszy rzut oka widać szereg ofert dla kierowców kategorii C+E. Praca może dotyczyć transportu wewnątrz Polski lub dłuższych kursów za granicę. Warto poszukać ogłoszeń, w których pracodawca zapewnia kursy lub przyjmuje nawet osoby bez doświadczenia. Z powodu pandemii wiele pracowników postanowiło się przebranżowić, a firmy często chętnie inwestują w kompetencje zatrudnionych. Taki zabieg będzie skuteczny w wielu dziedzinach i często przyniesie satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Inną dziedziną, która prężnie się rozwija jest handel. Wiele małych oraz większych firm poszukuje sprzedawców, kasjerów i menadżerów. To praca odpowiednia dla osób starszych i studentów, jednak nie musi być to zasadą. Chętnie przyjmuje się też pracowników na magazyny, doradców handlowych oraz cały personel potrzebny dużym przedsiębiorstwom (w tym również informatyków).

W Rzeszowie warto szukać zatrudnienia z wymaganym językiem ukraińskim lub rosyjskim, głównie ze względu na położenie miasta. Coraz bardziej wzrasta potrzeba komunikacji w tych językach, ponieważ Ukraińcy przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu godnej pracy. To specyfika regionu graniczącego bezpośrednio z Ukrainą, jednak w całym naszym kraju znajdziemy podobne propozycje.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top