News

Prezes podrzeszowskiej spółki odpowie przed sądem

świlcza obligacje spółka oszustwo mieszko c

Za przywłaszczenie ponad 48 mln zł na szkodę 356 osób odpowie przed sądem 44-letni Mieszko C., prezes jednej ze spółek kapitałowych z siedzibą w Świlczy k. Rzeszowa.

Jak przekazał prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, prowadzącej śledztwo w tej sprawie – Mieszko C. odpowie za popełnienie czterech przestępstw.

Pełniąc funkcję prezesa zarządu spółki kapitałowej z siedzibą w Świlczy, w okresie od kwietnia 2016 roku do września 2017 roku wyemitował obligacje korporacyjne i zobowiązał się do ich wykupienia, wraz z odsetkami oraz przeznaczenia pozyskanych środków na m.in. finansowanie rozwoju działalności spółki.

Według oskarżenia Mieszko C. emitując obligacje miał podać nieprawdziwe dane dotyczące dobrej kondycji finansowej kierowanej przez siebie spółki. Mieszko C. usłyszał też zarzut, że jako prezes spółki nie złożył wniosku o jej upadłość, pomimo że powstały warunki uzasadniające upadłość.

Jak zaznaczył rzecznik rzeszowskiej prokuratury okręgowej – mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Nie był dotychczas karany. Grozi mu do 15 lat więzienia.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top