News

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Stalowej Woli. Trwa wystawa „Od COP do gospodarki 4.0” [Galeria]

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Stalowej Woli. Trwa wystawa "Od COP do gospodarki 4.0" [Galeria] 1
fot. mm

Prezydent Andrzej Duda jest dzisiaj w Stalowej Woli. Rano odwiedził Hutę Stalowa Wola, gdzie spotkał się z pracownikami jednego z największych zakładów polskiego przemysłu zbrojeniowego. Prezydent mówił m.in. o realizacji programu modernizacji polskiej armii.

Prezydent Andrzej Duda dodał, że ma nadzieję, iż produkowane w Hucie ciężkie uzbrojenie, głównie moździerze RAK i armatohaubice KRAB, staną się także przedmiotem polskiego eksportu.

Teraz prezydent jest już w nowej hali Agencji Rozwoju Przemysłu, gdzie uroczyście otworzy Polską Wystawę Gospodarczą. Swoje najlepsze produkty prezentuje na niej 70 firm z całej Polski.

Najlepsze polskie firmy decydujące o potencjale naszej gospodarki prezentują się dziś w Stalowej Woli podczas wystawy „Od COP do gospodarki 4.0”.

Swój dorobek pokaże 70 firm reprezentujących wszystkie branże od przemysłu ciężkiego po branże spożywcze czy start-upy.

Stalowa Wola zaprezentuje się jako miasto, w którym przemysł przenika się z kulturą i sportem.

Sportowe oblicze miasta przedstawi Piłkarska Spółka Akcyjna „Stal”, a kulturalną – miejscowe Muzeum Regionalne. Wokalne i taneczne umiejętności zaprezentuje też Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy.

Swoje stoisko będzie miało także Województwo Podkarpackie. Nasz region pokaże swój potencjał lotniczy, ekologiczny i motoryzacyjny.

Chętnych do odwiedzenia wystawy będą bezpłatnie dowozić autobusy komunikacji miejskiej. Dla osób, które przyjadą samochodem organizatorzy przygotowali parkingi przy ulicy Kasprzyckiego, Grabskiego i Tołwińskiego.

Wystawa będzie czynna do godziny 17.00. O godz. 12.30 oficjalnie otworzy ją prezydent. Wcześniej Andrzej Duda odwiedzi Hutę Stalowa Wola.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top