Inwestycje

Przebudowano drogę powiatową łączącą gminy Radomyśl nad Sanem i Zaleszany

zaleszany radomyśl nad sanem droga

Radomyśl nad Sanem/Zaleszany. Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1006R łączącej podkarpackie gminy: Radomyśl nad Sanem i Zaleszany.

Inwestycja, której realizacja wyniosła ponad 2,5 mln zł, znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i komunikację – ocenił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W związku z zakończeniem inwestycji w Radomyślu nad Sanem w poniedziałek odbył się briefing prasowy z udziałem m.in. wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

„To ważna droga, która łączy gminę Radomyśl nad Sanem z gminą Zaleszany. To najszybsze, najkrótsze połączenie dla mieszkańców tych gmin, którzy bardzo często przemieszczają się” – podkreślił wiceminister.

Jak wyliczał, przy drodze znajdują się również: szkoła, sklepy, obiekt gastronomiczny, domy, w pobliżu urząd miasta. Zwrócił uwagę, że dzięki inwestycji powstały przy drodze także ciągi pieszo-rowerowe.

„Można powiedzieć, że to jedna z dwóch głównych dróg, która komunikuje sam Radomyśl nad Sanem” – dodał.

Wyraził też zadowolenie, że droga została przebudowana, a starostwo otrzymało na ten cel wsparcie finansowe z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Obecny na briefingu starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny zaznaczył, że nowo przebudowany odcinek drogi jest bardzo ważny, bowiem łączy drogę wojewódzką z mostem na Sanie, który jest obecnie remontowany.

Dodał, że remont mostu rozpoczął się cztery lata temu. „Zrobiliśmy część górną mostu, teraz robimy część dolną, czyli te wszystkie prace konserwacyjne pod mostem. Most będzie otwarty w pierwszym kwartale przyszłego roku” – zapowiedział starosta.

Wskazał, że środki na realizację inwestycji w 60 proc. pochodziły z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

„Całość inwestycji, łącznie z mostem wynosiła ponad 6,5 mln zł. Natomiast sama droga, ponad 1600 m wraz z chodnikami, ze ścieżkami rowerowymi, z odwodnieniem, ze zjazdami, wyniosło ponad 2,5 mln zł” – przekazał Zarzeczny.

Dodał, że był to montaż finansowy: 60 proc. z rządowego Funduszu i po 20 proc. z powiatu stalowowolskiego i gminy Radomyśl nad Sanem.

„Jestem bardzo z tego zadowolony, gdyż to był ten odcinek drogi, który wymagał niezbędnego remontu. Poprawiła się nie tylko droga, ale poprawiło się również bezpieczeństwo na tej drodze. Tym bardziej, że mamy przy tej właśnie drodze szkołę, (…) gdzie wcześniej nie było dobrej infrastruktury pieszej” – wskazał starosta stalowowolski.

Wiceminister Weber zwrócił uwagę, że to już kolejna inwestycja w powiecie, która została zrealizowana dzięki wsparciu środków rządowych. Wyliczył, że przez cztery lata funkcjonowania FRD zostało przebudowanych blisko 18 tys. km dróg samorządowych.

„Przebudowanych to oznacza o lepszych parametrach, to oznacza zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, to oznacza bezpieczne skrzyżowania, przejścia dla pieszych, to cała paleta infrastruktury, która sprawia, że korzystamy z niej w sposób bezpieczny, komfortowy i wygodny” – podkreślił wiceminister infrastruktury.

Dodał też, że w miniony piątek został uzgodniony z Ministerstwem Finansów „ostateczny kształt planu finansowego kolejnych komponentów rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” i wkrótce wojewodowie będą ogłaszać nabory na remonty dróg, a następnie – jak wyliczał wiceminister – na infrastrukturę BRD, na ciągi pieszo-rowerowe, chodniki, bezpieczne skrzyżowania, przejścia dla pieszych, na ich oświetlenie.

Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku i kolejnych latach będą realizowane następne inwestycje drogowe.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top