Inwestycje

Przeworsk chce przebudować basen i stadion miejski. W tym roku pierwszy przetarg

przeworsk basen
Wizualizacja

Przeworsk posiada kąpielisko z basenem otwartym, które powstało w połowie lat 70. ubiegłego wieku.

Podejmowane działania doraźne, aby utrzymać ten sezonowy obiekt już nie wystarczają.

Wysłużony 50-letni basen wymaga gruntownej przebudowy, w szczególności niecki basenu, jak i instalacji uzdatniania wody.

Podjęto decyzję o opracowaniu dokumentacji przebudowy tego obiektu na teren rekreacyjny i podniesienie jego atrakcyjności.

W ramach planowanej inwestycji nastąpi:

  • Gruntowna przebudowa niecki basenu dużego, w której wyodrębnione zostaną dwie strefy: strefa rekreacyjna i strefa do pływania;
  • Budowa dwóch zewnętrznych jacuzzi;
  • Budowa nowych zjeżdżalni podwójnych dla dzieci i młodzieży;
  • Modernizacja części rekreacyjnej dla małych dzieci z brodzikiem wyposażonym w małe zjeżdżalnie, ogródkiem zabaw dla dzieci i strefą wypoczynku;
  • Przebudowa całej infrastruktury zasilania w wodę z nowoczesnym systemem jej uzdatniania;
  • Poszerzenie oferty wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego: mat, leżaków, parasoli, piłek i innych;
  • Przebudowa budynku szatni – zostanie dobudowane piętro, na którym znajdą swoje miejsce sale rekreacyjne czynne cały rok, w dolnej części przewidziana jest cześć gastronomiczna i wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych,
  • Budowa boiska do siatkówki plażowej i mini koszykówki,
  • Objęcie całego obiektu monitoringiem.
basen przeworsk

Wizualizacja

Środki na tę inwestycję miasto chce pozyskać w ramach planowanych naborów wniosków.

Przeworsk: stadion miejski

Dobiegły końca prace nad dokumentacją projektową przebudowy Stadionu Miejskiego przy ul. Budowlanych.

To już ostatnie poprawki przed planowanym w lipcu przetargiem na przebudowę stadionu. Projekt przygotowany, środki finansowe zabezpieczone w kwocie prawie 9 mln zł.

Obecny stadion wybudowany w latach 50. ubiegłego stulecia nie spełnia już standardów obiektu piłkarskiego. Dlatego też planowana była rozłożona w czasie budowa nowego budynku zaplecza socjalnego z krytą trybuną.

Zaplecze socjalne przewiduje 4 profesjonalne szatnie z natryskami, pomieszczenia trenerskie, do odnowy biologicznej, toalety wewnętrzne, jak i ogólnodostępne. Zmodernizowane zostaną również trybuny boczne, wybudowane będzie oświetlenie treningowe i nowe ogrodzenie boiska. Modernizacja nastąpi na płycie głównej i treningowej.

Obiekt ma służyć nie tylko jako stadion piłkarski, ale dla szeregu imprez rekreacyjnych, sportowych i integracyjnych oraz Dni Przeworska.

Szatnie i zaplecze socjalne będą również wykorzystywane dla zawodów lekkoatletycznych prowadzonych na niedawno oddanym stadionie LA MOSiR Przeworsk.

Cały obiekt będzie monitorowany.

Cały proces przebudowy obiektu potrwa ok. 2 lata, tak aby w pierwszej połowie 2026 roku cieszyć się nowym stadionem i odpowiednimi warunkami do uprawiania sportu.

przeworsk stadion miejski

Wizualizacja

przeworsk stadion

Wizualizacja

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top