Inwestycje

Przy DK19 i DK28 na Podkarpaciu powstaną nowe chodniki. Łącznie 2 km

chodnik dk19 dk28 nowosielce pisarowce domaradz
fot. GDDKiA

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych na dwóch fragmentach dróg krajowych, na DK19 w Domaradzu i na DK28 pomiędzy Nowosielcami i Pisarowcami.

W sumie powstanie ok. 2 km nowego chodnika, zatoki autobusowe i nowe przejście dla pieszych z dedykowanym oświetleniem.

GDDKiA wyłoniła najkorzystniejsze oferty na realizację tych prac.

Na oba zadania wpłynęły dwie oferty. Wykonawcy zadeklarowali skrócenie terminu realizacji umowy o 3 miesiące oraz przedłużyli okres gwarancji jakości o 2 lata.

Najkorzystniejsze oferty na oba zadania złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie. Termin realizacji to 10 miesięcy od daty podpisania umowy.

1. Zaprojektowanie i budowa chodnika z odwodnieniem oraz zatok autobusowych w ciągu DK28 w m. Nowosielce – Pisarowce na odc. w km 265+655 – 266+370

W ramach zadania powstanie chodnik o szerokości 1,8 m, przejście dla pieszych z dedykowanym oświetleniem oraz zatoki autobusowe, które będą połączone z okolicznymi ciągami pieszymi. Wartość robót to ok. 2,8 mln zł.

2. Zaprojektowanie i budowa chodnika w ciągu drogi krajowej nr 19 w m. Domaradz na odc. w km 234+875 – 235+775

Inwestycja będzie miała znaczący wpływ na zwiększenie warunków bezpieczeństwa pieszych, ponieważ połączy dwa istniejące odcinki chodników. Nowy chodnik będzie miał ok. 1 km długości i szerokość 1,8 m. Koszt robót to prawie 2 mln zł.

Inwestycje finansowane są z budżetu państwa.

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top