News

Rehabilitacja pocovidowa będzie finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do 30 czerwca

rehabilitacja covid koronawirus gdzie do kiedy nfz

Rehabilitacja pocovidowa będzie finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do 30 czerwca – przekazał w środę Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).

W odpowiedzi na pytania PAP, Fundusz przekazał, że zgodnie z poleceniami ministra zdrowia z 31 marca br. rehabilitacja po COVID-19 będzie wspierana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 nieprzerwanie do 30 czerwca 2022 r.

„Pacjenci, którzy mają wystawione skierowania na rehabilitację pocovidową lub są w jej trakcie, mogą zrealizować rehabilitację lub dokończyć program rehabilitacji po COVID-19 do końca czerwca 2022 roku” – wyjaśnił zastępca dyrektora biura komunikacji społecznej i promocji NFZ Paweł Florek.

Podał, że w związku z poleceniami ministra zdrowia oraz mając na uwadze m.in. utrzymujący się spadek liczby zakażeń na koronawirusa, skierowania do programu rehabilitacji po COVID-19 były wystawiane do 4 kwietnia br.

Po tej dacie – jak wskazał – pacjenci po przebytej chorobie COVID-19, których stan zdrowia wskazuje na konieczność rehabilitacji, nadal mogą korzystać z rehabilitacji leczniczej, tyle że finansowanej w ramach standardowych umów z NFZ. Chodzi m.in. o rehabilitację ogólnoustrojową, neurologiczną i pulmonologiczną (oddechową).

Narodowy Fundusz Zdrowia wiosną ub.r. przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19. Pacjenci mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Do rehabilitacji w trybie stacjonarnym i uzdrowiskowym kwalifikowani byli pacjenci, u których wystąpiły powikłania lub następstwa, jeśli chodzi o układ oddechowy, układ krążenia, układ nerwowy, narząd ruchu, a także spadek siły mięśniowej lub nasilenie duszności.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top