News

Ropczyce: gdzie składać wnioski o dodatek węglowy?

ropczyce dodatek węglowy wniosek

W związku z wejściem ustawy o dodatku węglowym, informujemy, że wnioski w sprawie wypłat będzie można składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Krótka 1, Ropczyce.

Termin składania – do 30 listopada br.

Wszystkie informacje dotyczące tego dodatku można uzyskać pod numerem telefonu 17 22 18 494.

Dodatek węglowy

Dodatek węglowy to 3000 zł dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Dodatek węglowy powiązany jest z gospodarstwem domowym, w przypadku złożenia wniosku przez więcej niż jednego członka tego gospodarstwa przyznawany jest on temu z wnioskodawców, który złożył wniosek jako pierwszy.

Termin na składanie wniosków o wypłatę tego dodatku upływa 30 listopada 2022 r., a gmina ma maksymalnie miesiąc na wypłatę przyznanego dodatku.

Ponadto, jako narzędzie weryfikacji spełnienia warunków uzyskania dodatku węglowego, gminy mają zyskać dostęp do danych zawartych w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top