News

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski

wstrzymanie dostaw gazu rosja polska

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego – podał portal Onet .pl powołując się na nieoficjalne informacje.

„W Ministerstwie Klimatu zebrał się sztab kryzysowy. Nie ma jeszcze ze strony rosyjskiej komunikatu, czy to spełnienie ultimatum, jakim groził niedawno Władimir Putin. Jeszcze dziś mają zostać wydane oficjalne komunikaty w tej sprawie” – poinformował portal.

Jak podano, informację najpierw o znacznym zmniejszeniu przesyłu gazu, a następnie o jego wstrzymaniu w dniu dzisiejszym Onet potwierdził nieoficjalnie zarówno w źródłach rządowych, jak i w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG).

„Nieoficjalnie wiadomo, że w miniony piątek upłynął termin uregulowania płatności za gaz w rosyjskiej walucie” – dodano.

W środę Polska pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimiski poinformował w czasie panelu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, że Polska nie zapłaci Gazpromowi w rublach za dostawy gazu z Rosji i jest przygotowana na różne możliwości i ryzyka.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top