Inwestycje

Rozbudowa rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Jest umowa z firmą Strabag

łącznik a4 rzeszów budowa strabag
fot. PUW w Rzeszowie

Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy łącznika autostrady A4 na odcinku od granic miasta Rzeszowa do węzła „Rzeszów – Północ”.

Obecna na uroczystości wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła, że waga przedsięwzięcia, które samorząd szczebla powiatowego podjął się realizować, jest ogromna. „Ta inwestycja ma duże znaczenie zarówno dla Rzeszowa, jak i całego regionu w kontekście uwarunkowań lokalnych i znacznych ułatwień komunikacyjnych” – dodała.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji oszacowany został na prawie 40,5 mln zł, z czego dofinansowanie UE wynosi prawie 15 mln.

Wartość samych prac budowlanych to ponad 37,4 mln zł (z tego 13, 5 mln zł stanowić będą środki unijne).

W ramach prac rozbudowana zostanie droga powiatowa o długości ok 2,9 km. Zbudowane, rozbudowane i przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami przecinającymi. Powstaną nowe lub zmodernizowane chodniki, ciągi pieszo-rowerowe i przejścia dla pieszych.

Planowana jest budowa zawrotki zapewniającej pełne skomunikowanie, przebudowa przejazdów kolejowych, budowa i przebudowa zjazdów publicznych oraz indywidualnych zapewniających dostęp do terenów przyległych.

Na terenie inwestycji powstaną nowe zatoki autobusowe, odwodnienia drogi, drogowe urządzenia techniczne, elementy ochrony akustycznej, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, gruntownie przebudowana zostanie dotychczasowa infrastruktura techniczna.

Zakończenie prac planowane jest na połowę czerwca 2023 roku.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top