Inwestycje

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie

rzeszów rozbudowa szkoły 3
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów. Rozpoczyna się rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie.

Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. Inwestycja będzie kosztować 17,6 mln zł.

Umowę na wykonanie rozbudowy prezydent Konrad Fijołek podpisał dzisiaj. Budowę poprowadzi rzeszowska firma Bimat, która wygrała przetarg na to zadanie.

Bardzo miło jest mi dzisiaj ogłosić, że tak długo oczekiwana i planowana inwestycja wreszcie startuje. Jestem przekonany, że rozbudowana szkoła będzie cieszyć wszystkich mieszkańców Staromieścia, a przede wszystkim młodych ludzi, którzy uczęszczają w tej chwili do przedszkola. Naukę w szkole zaczną już w nowoczesnym budynku z piękną halą sportową i zapleczem. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest fakt, że budynek dla rzeszowskiej społeczności wybuduje lokalna firma – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło, w którym znajdzie się przede wszystkim nowa hala sportowa z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią.

W nowej części powstaną sale lekcyjne, świetlica, stołówka i kuchnia oraz szatnie. Będzie tu także miejsce na przedszkole, w którym znajdzie się 5 oddziałów.

To tym bardziej radosna chwila, że szkoła za rok będzie obchodzić 150-lecie istnienia. To, co widzimy w tej chwili, to budynek na miarę XX wieku, a teraz mamy XXI. Cieszę się, że powstanie nowa część, z której wszyscy będziemy dumni. Projekt jest fantastyczny, dzieci na pewno będą szczęśliwe z warunków, jakie im stworzymy dzięki rozbudowie – mówi Sławomir Gołąb, miejski radny Rozwoju Rzeszowa i szef Rady Osiedla Staromieście.

Jestem wzruszona, marzenie tylu pokoleń wreszcie się spełni i będzie można tu w godnych warunkach uczyć się i pracować. W tej chwili w szkole jest już ciasno i pewnie czeka nas także trochę utrudnień związanych z rozbudową. Ale przetrwamy ten przejściowy okres i pomożemy wykonawcy, aby budowa poszła sprawnie – mówi Barbara Machniak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie.

Rozbudowa szkoły będzie kosztować 17,6 mln zł. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2024 roku.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top