Inwestycje

Rozbudowano Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

centrum chorób płuc rzeszów
fot. Michał Hubala

Przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie otwarta została nowa część Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc.

Inwestycja została sfinansowana z funduszy unijnych i budżetu samorządu województwa.

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc  rozpoczęła się trzy lata temu i kosztowała 46 mln złotych, w tym 38,5 mln to wsparcie unijne, pozostałe środki pochodzą z budżetu samorządu województwa.

Nowa część to pięciokondygnacyjny budynek, do którego przeniesiona i wyposażona została Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc z najstarszej części szpitala, tzw. „Pałacyku” oraz Klinika Pulmonologii i Chemioterapii.

W nowym obiekcie mieści się także zaplecze diagnostyczne – Klinicznego Zakładu Patomorfologii i Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz zaplecze techniczne, w tym trzystrefowa Centralna Sterylizacja.

podkarpackie centrum chorób płuc rzeszów

fot. PUW

Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie od 2017 roku funkcjonuje w strukturach Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina. I to właśnie KSW nr 1 odpowiadał za tę inwestycję.

Oddany nowy budynek to tylko pierwszy etap inwestycji. Szpital KSW nr 1 kończy właśnie przygotowania do przetargu na kolejne etapy projektu.

W najbliższych dwóch latach przebudowane zostaną pozostałe budynki szpitala, razem z infrastrukturą techniczną, instalacjami, zagospodarowaniem terenu oraz zakupem wyposażenia, w tym sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia. Powstaną m.in.: oddział rehabilitacji pulmonologicznej, kompleks Poradni Chirurgii Klatki Piersiowej z Pracownią Bronchoskopii oraz nowoczesna Izba Przyjęć. Dzięki temu pacjenci, w tym osoby po przebytym wirusie Covid-19, otrzymają kompleksową opiekę.

Koszt całej inwestycji to około 80 mln zł.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top