News

Rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu ulega zmianie. Pojawią się też nowe połączenia

rozkład jazdy pociąg podkarpackie

Rozkład jazdy pociągów/Podkarpackie. Od jutra (11.06) zmienia się rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu.

Letnia korekta spowodowana m.in. modernizacją infrastruktury kolejowej będzie obowiązywać do 2 września. Pojawią się też wakacyjne połączenia.

Na Podkarpaciu do 23 czerwca na niektórych liniach kolejowych, zamiast pociągów PolRegio będą kursować autobusy komunikacji zastępczej.

Takie utrudnienia dla podróżnych wystąpią na odcinkach: Jarosław-Horyniec Zdrój, Strzyżów-Jasło, Gorlice-Strzyżów i Jasło-Sanok. Natomiast w lipcu na kilka dni także na trasach Rzeszów-Głogów Małopolski i Głogów-Kolbuszowa.

Od niedzieli podróżni będą mogli korzystać z 7 nowych przystanków kolejowych.

23 czerwca do kursowania wracają pociągi w relacji Sanok-Ustrzyki Dolne, które będą zatrzymywać się także w Zagórzu. Dzień później PolRegio uruchamia wakacyjne połączenia kolejowe z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza, a także z Rzeszowa i Sanoka do słowackiej miejscowości Medzilaborce oraz z Jarosławia do Lublina.

źródło: PR Rzeszów

Aktualizacja 12 czerwca

Rozkład jazdy pociągów (Podkarpackie)

Obowiązujący od 11 czerwca do 2 września 2023 r.

Zmiana rozkładu jest następstwem prowadzonych przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych.

Od 11 czerwca pociągi uruchamiane przez Polregio będą się zatrzymywały na 7 nowych przystankach kolejowych utworzonych w ramach projektu PKA:

 • Rzeszów Pobitno – dla pociągów w kierunku Przemyśla (linia 91),
 • Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika, Boguchwała Dolna – dla pociągów w kierunku Jasła (linia 106),
 • Rzeszów Śródmieście, Głogów Małopolski Niwa, Kolbuszowa Górna – dla pociągów w kierunku Stalowej Woli (linia 71).

Na czas korekty rozkładu jazdy przypada okres wakacji. Polregio uruchamia dodatkowe połączenia z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza, a także z Rzeszowa i Sanoka do słowackiej miejscowości Medzilaborce oraz z Jarosławia do Lublina.

Po zakończeniu modernizacji odcinka linii kolejowej nr 108 pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi, od 23 czerwca do kursowania wracają pociągi w tej relacji. Nowością będzie włączenie do trasy pociągów przystanku Zagórz. Oprócz kursów w dni robocze oferta zostanie także rozszerzona o 2 pary pociągów kursujące w soboty i niedziele:

 • Sanok o. 5:56-Ustrzyki Dolne p. 7:07,
 • Sanok o. 19:30-Ustrzyki Dolne p. 20:41,
 • Ustrzyki Dolne o. 7:14-Sanok p. 8:25,
 • Ustrzyki Dolne o. 20:47-Sanok p. 21:58.

Pociągi w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Sanok – Medzilaborce- Sanok będą kursowały od 24 czerwca do 3 września w soboty i niedziele. Dla podróżujących porannym pociągiem z Ustrzyk istnieje możliwość przesiadki w Zagórzu na pociąg do Medzilaborec oraz w drodze powrotnej do wieczornego pociągu do Ustrzyk.

Pociągi z Jarosławia do Lublina i z Rzeszowa do Zamościa będą kursowały od 24 czerwca do 27 sierpnia w soboty i niedziele.

Pociągi z Rzeszowa do Sandomierza będą kursowały od 24 czerwca do 27 sierpnia w soboty i niedziele za wyjątkiem dni 22-23 i 29-30 lipca (zamknięcie linii kolejowej).

Mając na uwadze prace modernizacyjne prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej na liniach 71, 101, 106 i 108 zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza (AKZ):

 • 22 i 23 VII na odcinku Rzeszów Gł. – Głogów Młp. – Rzeszów Gł. dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach,
 • Od 24 do 30 VII na odcinku Głogów Młp. – Kolbuszowa – Głogów Młp. dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach,
 • Od 11 do 23 VI na odcinku Jarosław – Horyniec Zdrój – Jarosław dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach,
 • Od 12 do 23 VI na odcinku Strzyżów – Jasło/Gorlice – Strzyżów dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach,
 • Od 12 do 23 VI na odcinku Jasło – Sanok – Jasło dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach.

Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 2 września.

Szczegółowy wykaz pociągów wraz z miejscami postoju autobusowej komunikacji zastępczej znajduje się na stronie internetowej przewoźnika www.polregio.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top