News

Ruszyły pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 na Podkarpaciu

szczepienia podkarpacie pierwsza osoba koronawirus
Fot. Jerzy Pasierb

Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły dziś na Podkarpaciu. Rozpoczęły się wczesnym popołudniem w rzeszowskim szpitalu MSWiA, pierwszą zaszczepioną w regonie została doktor Joanna Kluz-Zawadzka, podkarpacki konsultant do spraw epidemiologii.

W obecności przedstawicieli mediów szczepionkę przyjął także koordynator szczepień w szpitalu MSWiA dr Piotr Stawiarski oraz 8 innych osób – byli to pracownicy służby zdrowia, w tym lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i kierowca karetki.

Jak podkreśliła po szczepieniu dr Kluz-Zawadzka, szczepionka działa indywidualnie – uodparniając poszczególne osoby, ale również w stosunku do ogółu populacji – przerywając łańcuch transmisji poprzez pozbawienie wirusa środowiska do namnażania.

Na Podkarpaciu zaszczepionych zostało dziś również 20 przedstawicieli zawodów medycznych w szpitalu w Dębicy.

Pierwsze dawki szczepionek na Podkarpaciu trafiły również do szpitali w Łańcucie, Sanoku i Przemyślu.

Łącznie do regionu dotarło dziś 525 szczepionek – najwięcej – 225 do szpitala w Dębicy, pozostałe do szpitali w Rzeszowie, Łańcucie, Sanoku i Przemyślu.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. Marek

    28 grudnia 2020 at 10:22

    Szkoda tylko ze pajace z narodowego byli szczepieni witaminka z gotowej strzykawki. a cala reszta szaroty narodowej bedzie szczepione g**nem z buteleczki pfizera… Jak Kovidianie wierza ze rzadz i pfizer chca ich uleczyc to brawo za brak myslenia… nikt za szczepionke nie bierze odpowiedzialnosci a niby juz jest nowy szczep na ktory ow szczepionka nie zadziala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top